Home PodróżePolska Bagno Przecławskie

Bagno Przecławskie

by Kasia

Uwielbiam bagna. U nas na blogu znajdziecie relacje z wycieczek na bagna w Estonii, ale też niezwykle malownicze bagniste tereny które odkryliśmy u nas, w Polsce. Tym razem wypatrzyłam na mapie ciekawe Bagno na Podkarpaciu. Zabieramy Was dzisiaj na wycieczkę na bagno Przecławskie.

Jak wyszukujemy takie mało znane miejsca w Polsce? Najprościej, palem po mapie. Impulsem do tej wycieczki był nasz wyjazd do Nowej Dęby, do sklepu i muzeum bombek. A jak już jedziemy tak daleko, to może warto rzucić też okiem na okolice?

Tak właśnie znalazłam na naszej trasie Bagno Przecławskie.

Bagno Przecławskie

Bagno Przecławskie to rezerwat o powierzchni około 25 ha, położony około 3 km od miejscowości Przecław w gminie Przecław, na Podkarpaciu. Jest tu utworzona ścieżka edukacyjno – dydaktyczna o długości ok 830 m. W rezerwacie możecie spotkać ponad 200 gatunków roślin torfowiskowych, są to min: modrzewica zwyczajna, żurawina błotna, wełnianka, turzyca bagienna, przygiełka biała, bagnica torfowa, rosiczka okrągłolistna.

Bez trudu tu traficie. Jest parking przy głównej drodze. Potem leśnym duktem za szlabanem docieramy do bagna. Wejście na szlak jest oznakowane, ale…
Niestety drewniane kładki i mostki są w fatalnym stanie i wchodzimy na własną odpowiedzialność.
Na szczęście część ścieżki jest możliwa do przejścia i faktycznie bardzo malownicza. Szczególnie kolory są tutaj oszałamiające.

Bagno Przecławskie – informacje praktyczne

Parking jest przy głównej drodze. Dość spory i bezpłatny. Tam też jest duża tablica z nazwą. Ścieżka po kładkach robi zgrabną pętelkę po bagnie, ale…
Gdy byliśmy wejście było całkowicie zalane. Na szczęście końcówka trasy była możliwa do przejścia. Niestety wszystkie kładki są w kiepskim stanie i wchodzimy na własną odpowiedzialność.

Ciekawostki w okolicy

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci