Home PodróżePolska Bobrowisko – Enklawa Przyrodnicza w Starym Sączu

Bobrowisko – Enklawa Przyrodnicza w Starym Sączu

by Kasia

Są takie miejsca, które idealnie wpisują się w z jednej strony w potrzeby ludzi, mieszkańców, turystów. Z drugiej zaś idealnie komponują się z otoczeniem i nie szpecą, a wręcz podkreślają piękno okolicy. Jeśli jeszcze dodatkowo jest to też fajny projekt architektoniczny stworzony za publiczne pieniądze, to już w ogóle cud miód i orzeszki. Takim właśnie miejscem jest Bobrowisko – Enklawa Przyrodnicza pod Starym Sączem.

Nocowanie.pl - najlepsze noclegi w dobrej cenie. Rezerwuj online!

Projekt nie jest taki nowy, choć w tym roku (2019 r.) nastąpiło dopiero jego oficjalne otwarcie. Aż musiałam sprawdzić kiedy pierwszy raz coś mi zaćwierkało o tym miejscu. Dokładnie w maju 2018 roku. Tak więc trochę to trwało zanim wreszcie tu dotarliśmy.

Bobrowisko – enklawa przyrody dla wszystkich

Miejsce jest w stanie zachwycić wszystkich. Są tu ścieżki rowerowe i drewniane kładki. Są miejsca gdzie można się wykąpać, kamienista plaża nad rzeką Dunajec, park linowy i kąpielisko Stawy. Bobrowisko jest ciekawie położone pomiędzy Dunajcem i Popradem.

Jednak to drewniane kładki prowadzące wgłąb jezior i bagien zachwycają tu najbardziej. Jest ich w sumie około 400 metrów. Dodatkowo są też dwie, ciekawie zaprojektowane czatownie z lunetami do obserwacji zwierzaków. Czatownie wyglądają trochę jak zwierzęta wynurzające się z wody, a zaprojektował je Wojciech Świątek z pracowni 55 Architekci.

Bobrowisko – informacje praktyczne

Dojazd z Krakowa – ok 90 km
Wstęp i parking jest bezpłatny.
Na terenie brak miejsc z jedzeniem czy piciem, jednak przy parkingu bez problemu możecie uzupełnić zapasy.
Można wjechać na teren Bobrowiska rowerami, ale po drewnianych kładkach nie wolno jeździć. Za to możecie je wygodnie zaparkować w gustownych stojakach rowerowych zrobionych z naciętej w odpowiedni sposób kłody drewna.

Tuż obok jest jeszcze kilka atrakcji – park linowy i kąpielisko Stary Sącz Stawy – dojście z tego samego parkingu.

Ciekawostki w okolicy:

  • platforma widokowa w Woli Kroguleckiej
  • Nowy Sącz
  • Stary Sącz
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci