Home PodróżePolska Chlebowa Chata

Chlebowa Chata

by Kasia

Skąd bierze się chleb? Jak wygląda prawdziwa wieś i praca na wsi? Gdzie mieszkają pszczoły i jak produkują miód? Pewnie wszyscy z Was znają odpowiedzi na te pytania. A Wasze dzieci?

Nocowanie.pl - najlepsze noclegi w dobrej cenie. Rezerwuj online!

 
Ci którzy mają rodzinę na wsi, lub sami tam mieszkają, nie będą mieli problemów z odpowiedzią na te pytania. A co z dziećmi zapracowanych rodziców z wielkich miast? Tu będzie już trochę gorzej…

U nas w domu sami pieczemy chleb i Malwinka coraz częściej przy tym pomaga. Wie że mleko daje krówka, a jajeczka są od kury. Jednak taką prawdziwą wieś z traktorem, kurkami, sianem, młynem nie często ma okazję oglądać.

Podczas wizyty w województwie śląskim zorganizowanej przez Śląskie Travel mieliśmy okazję odwiedzić Chlebową Chatę w Górkach Małych.
Atrakcji było sporo! Poznawaliśmy jak wyglądało kiedyś życie na wsi – bez prądu i bieżącej wody. A najważniejsze, jaką drogę musiało przejść ziarno, by stało się smacznym chlebem.

IMG_2154

IMG_2157

IMG_2163

IMG_2179Chyba największą atrakcją było samodzielne wyrabianie podpłomyków i obserwowanie jak rosną w prawdziwym piecu opalanym drewnem. Nie mniejszą atrakcją było potem zjadanie tych podpłomyków z fantastycznym swojskim masłem, miodem lub smalcem ze skwarkami i cebulką. A do tego prawdziwa zbożowa kawa. Maluchy jadły i piły aż się uszy trzęsły!

P1220267

IMG_2188

IMG_2197

IMG_2199

IMG_2212

P1220262W Chlebowej Chacie dowiedzieliśmy się też dużo o zwyczajach pszczół. Jak poznać królową, kiedy powstaje truteń, a kiedy pszczoła robotnica?

IMG_2218Dla maluchów atrakcją była też wizyta w stodole i możliwość wdrapania się na prawdziwy traktor. Zgodność charakterów rodziców przetestowaliśmy przy młóceniu ziarna.

IMG_2228

IMG_2237

IMG_2249

P1220281

P1220315

IMG_2254

IMG_2262

W Chlebowej Chacie można spędzić wiele godzin. My byliśmy już dość późno i brakło czasu na odwiedziny we młynie. Za to zostaliśmy obdarowani na drogę wyśmienitym chlebem i najlepszym na świecie śląskim kołoczem!

Jak trafić do Chlebowej Chaty?
Górki Małe, ul. Breńska 113
Pokazy organizowane są dla grupy od 10 osób – wcześniej trzeba się umówić telefonicznie – tel. +48 33 853 96 30
Osoby indywidualne są dołączane do grup (konieczny kontakt telefoniczny)
Cena pokazu z pieczeniem podpłomyków – 14 zł od osoby (ok. 2 godziny)

Po województwie śląskim Malwinka brykała razem z:
– Alicją z Wszędobylscy.com
– Kaliną i Maćkiem z 8 Stóp
– Edim z Ate Trips
Study Tour fantastycznie zorganizowała dla nas Śląska Organizacja Turystyczna

Wszystkie nasze zachwyty województwem śląskim znajdziecie TUTAJ.

Nasze wyprawy możecie śledzić też na Instagramie! Zapraszamy!

Dziewczyny na traktory! #chlebowachata #traktor #sielskowiejsko #slaskie #slaskietravel #familytravel #activekids

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kasia, Marek i Malwina (@kasai.eu)

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

1 komentarz

Magda 5 września 2015 - 16:21

Świetne miejsce:) Kilka razy byliśmy przejazdem jadąc do Brennej ale zawsze jakoś czasu brakło by odwiedzić. Koniecznie do nadrobienia :)

Odpowiedx

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci