Kraków to nie tylko Rynek i Wawel. Zachwycają też miejsca poza miastem. Krakowskie Dolinki znamy, lubimy i… rzadko tam jeździmy. Zupełnie nie wiem dlaczego. Gdy pierwszy raz je eksplorowałam, jeszcze w czasie studiów, to była cała wyprawa – trzeba było dostać się na pętlę w Bronowicach, potem  poczekać na rzadko jeżdżący autobus lub bus do wybranej wioseczki i dopiero wtedy można było ruszać na piknik pod skałką lub żeby się trochę powspinać. Teraz mamy łatwiej – wystarczy wsiąść w samochód i fruuu. Ale nie wsiadamy zbyt często…

IMG_0485

Nowy rok – więc postanowienia jak najbardziej całkiem nowe. Ruszamy z projektem – Poznajemy dolinki krakowskie. Ja mam jakoś tak, że teoretycznie w większości z nich byłam – ale za Chiny nie pamiętam która jest która. No to zaczynamy – Dolina Bolechowicka na pierwszy ogień!

Plany na sobotę mieliśmy średnio sprecyzowane – priorytetem było uciec z Krakowa tam gdzie smog nas nie dosięgnie. Miała być Kalwaria lub Lanckorona, ale daleko. Dolinki podkrakowskie były za to w sam raz.

IMG_0475
IMG_0451

Dolina Bolechowicka położona jest ok. 15 km od Krakowa. Zaczyna się Bramą Bolechowicką, a jej dnem płynie wąziutki potok Bolechówka. Ciekawostką jest, że w głębi doliny możemy zobaczyć wodospad.

IMG_0480
IMG_0482
IMG_0486
IMG_0500
IMG_0505
IMG_0507
IMG_0516
IMG_0536


Nasza wycieczka to pierwszy taki wypad od kilku miesięcy. Całej dolinki nie przeszliśmy – zostawiamy to sobie na następny raz. Udało się jednak wspiąć na skałki nad doliną i dojść do krzyża na pagórku. Najbardziej niesamowite było to, że nasza Malwinka (20 miesięcy) niemal całą trasę przeszła na własnych nogach. Tata pomagał tylko w miejscach gdzie było duże błoto.

IMG_0539
IMG_0545
IMG_0555
IMG_0562
IMG_0614
IMG_0619
IMG_0625
IMG_0633
IMG_0635

Ciekawe miejsca pod Krakowem – odkrywajcie
z nami Dolinki Krakowskie

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

4 komentarze

Magda 10 lutego 2014 - 0:55

Śliczne zdjęcia:)

Odpowiedx
iza 10 lutego 2014 - 15:41

ach, już czekam na kolejne takie wycieczki :) gratulacje Malwinka!

Odpowiedx
Gosia 10 lutego 2014 - 21:52

Malwinka gratulacje. A Wy koniecznie nadrobcie dolinkowe zaleglosci. My zjezdzilismy je na rowerach a najbardziej podoba mi sie dolina kluczwody. Polecam

Odpowiedx
Kasia 14 lutego 2014 - 0:18

No w końcu się chyba doliczyłam – dzięki Wikipedii ;) – nie byłam tylko w trzech ostatnich ;)
Dolina Kluczwody – pozostałości zamku rycerskiego z XIV wieku
Dolina Bolechowicka – skalna brama; krasowe źródło
Dolina Kobylańska (Karniowicka) – skałki: Dzwon, Okręt, Zjazdowa Turnia, Bodzio, Wzgórze Dumań
Dolina Będkowska – Jaskinia Nietoperzowa (Jerzmanowice); wodospad Szum
Dolina Szklarki – wywierzysko krasowe – źródło Pióro
Dolina Racławki – rezerwat o pow. 473 ha
Dolina Eliaszówki – otaczająca klasztor Karmelitów Bosych w Czernej

Odpowiedx

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci