Home PodróżePolska Dolina Szklarki

Dolina Szklarki

by Kasia

Nareszcie udało się nam zobaczyć wszystkie dolinki z listy Dolinek Krakowskich. Nic tak nie cieszy jak doprowadzenie jakiegoś projektu do końca. Niestety dolinka, którą zostawiliśmy na koniec chyba niewiele osób zachwyci…

IMG_4194

Dolina Szklarki jest jedną z najdłuższych na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Dolina jest w dużej części zabudowana i można ją całą przejechać samochodem lub… rowerem. Właśnie na eksploracje na rowerach się zdecydowaliśmy.

WP_20140802_002
IMG_4176


Wystartowaliśmy z parkingu przy kościele w Szklarach. Po mozolnym wspinaniu się na górę w nagrodę dostaliśmy piękny widok na okolicę.

IMG_4178
IMG_4180
IMG_4183
IMG_4196


Dnem doliny płynie rzeka Szklarka i możemy tu zobaczyć źródło Pióro z którego bije niesamowicie krystaliczna woda.

IMG_4197
IMG_4208
IMG_4214
IMG_4192


Niestety tą dolinką jesteśmy jak na razie trochę rozczarowani. Szczególnie blado wypada w porównaniu do niedalekiej Doliny Racławki. A może znajdzie się ktoś, kto da nam impuls żeby tam powrócić i doszukać się „tego czegoś”? Może jesienią lub wiosną będzie tutaj ciekawiej – łatwiej będzie dostrzec skałki ukryte wśród drzew… tak, myślę że damy jej jeszcze jedną szansę. ;)

Ta wycieczka, to też nasz debiut w eksplorowaniu Dolinek na rowerze. Możecie być pewni, że jeszcze na rowerach do Dolinek Krakowskich wrócimy!

LINKI:
geotyda.pl/miejsca/kra/dolina_szklarki.php
wikipedia.org/wiki/Dolina_Szklarki
polskieszlaki.pl/dolina-szklarki

IMG_2537

Dla przypomnienia, realizujemy nasz plan zobaczenia wszystkich Dolinek Krakowskich – odwiedziliśmy już Dolinę Bolechowicką, Kluczwody, Kobylańską, Będkowską, Eliaszówki i Racławki.

Do listy dorzuciliśmy jeszcze jeszcze:
Dolinę Mnikowską
Skałę Kmity
Zimny Dół
Dolinę Brzoskwinki
Dolinę Aleksandrowicką, zwaną też Strumykiem

Ciekawe miejsca pod Krakowem – odkrywajcie
z nami Dolinki Krakowskie

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci