Home PodróżePolskaKraków i okolice Drezyny rowerowe w Regulicach

Drezyny rowerowe w Regulicach

by Kasia

Och jak ja lubię te nasze mikrowyprawy po pracy! Tym razem ruszyliśmy w piątkowe popołudnie do Regulic. Kiedyś, w Radio Kraków usłyszałam, że w tym roku ruszyła tam nietypowa atrakcja – wycieczki drezynami rowerowymi! Po prostu musieliśmy to zobaczyć!

Nocowanie.pl - najlepsze noclegi w dobrej cenie. Rezerwuj online!Regulice to niewielka wioska zaledwie 30 km od Krakowa, tuż obok Alwerni. Dojazd tam to jedyne 30-40 minut samochodem. No chyba, że tak jak my, jedziecie w piątek po południu. Na szczęście udało się nam przebić przez wszystkie korki na wyjeździe z miasta i z niewielkim poślizgiem zameldowaliśmy się w Regulicach na ulicy Kościuszki. Na początku czeka nas krótkie szkolenie z obsługi, potem dostajemy bilety. Nie są to jednak zwykłe bilety. Kto z Was pamięta stare kartonikowe bilety, które kiedyś były w pociągach? W Regulicach zadbano nawet o taki drobiazg, żeby była miła pamiątka z jazdy!

Drezyny w Regulicach – jak to się zaczęło?

Jak zawsze potrzebna jest pasja. Dwóch zapaleńców – Michał Ściana i Grzegorz Pater, postanowiło na zamkniętej linii kolejowej nr 103 stworzyć szlak na drezyny rowerowe. Od pomysłu do realizacji wcale nie było tak łatwo. Linia była zdewastowana i był to już ostatni dzwonek, bo planowano utworzyć w miejscu torów ścieżkę rowerową.
Jednak prawdziwa pasja zwyciężyła i po dwóch latach od pomysłu pierwsze drezyny wyruszyły na trasę.


Aktualnie dostępne są trzy drezyny – do każdej z nich spokojnie mieszczą się 4 osoby. A że to drezyny rowerowe, to trzeba nieco wysiłku włożyć w jazdę, szczególnie na podjazdach pod górę na dłuższej trasie. Jednak frajda z wycieczki jest ogromna i zdecydowanie polecamy taką rozrywkę każdemu. Wrażenia są niesamowite. A dzieciaki? To już zachwyt totalny!


Są dostępne dwie trasy:

  • dla zaawansowanych (11,2 km) – ok. 2 h – przez Nieporaz do Alwerni
  • dla każdego (5 km lub 6,2 km) – ok 1 h – do Alwerni i z powrotem

Nas interesowała szczególnie ta dłuższa trasa, połączona z wizytą w Winnicy Czak i w Ekomuzeum Garncarstwa im. Jana Głuszka w Regulicach. Na trasie mamy też, tuż przy torach, urocze skałki.


Informacje praktyczne
Drezyny Regulice
Regulice – Alwernia – Regulice – 5 km – trasa dla każdego
10 zł/os. powyżej 3 roku życia lub 40 zł/drezyna

Regulice – Nieporaz- Regulice – 6,2 km – trasa dla każdego
15 zł/os. powyżej 3 roku życia lub 50 zł/drezyna

Regulice – Nieporaz – Alwernia – Regulice – 11,2 km – trasa dla zaawansowanych
60 zł/drezyna

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

5 komentarzy

entomka 17 lipca 2017 - 18:35

Jestem zachwycona, pomysł genialny. Miejsce już zapisuję, zwłaszcza, ze tez nie mam daleko (no troszkę dalej niż Ty) a spędzenie popołudnia z uśmiechem gwarantowane. Dzięki.

Odpowiedx
Kasia 18 lipca 2017 - 20:15

Cieszę się że pomysł na wycieczkę podrzuciliśmy! Może też się tam jeszcze wybierzemy – kusi winnica i wino różowe które z poprzedniego roku już wyszło… Pozdrawiamy!

Odpowiedx
Kasia Pustelny-Szewczyk 13 stycznia 2018 - 9:05

Cieszę się że pomysł na wycieczkę podrzuciliśmy! Może też się tam
jeszcze wybierzemy – kusi winnica i wino różowe które z poprzedniego
roku już wyszło… Pozdrawiamy!

Odpowiedx
Kamil 15 sierpnia 2017 - 23:51

Świetna rzecz. Pamiętam linię jeszcze sprzed paru lat, jak cała była opuszczona. W jednych Regulicach widziałem peron wykoszony, nie pamiętam które to były, a w tych drugich był cały zarośnięty. Chętnie odwiedzę te miejsca jeszcze raz.

Odpowiedx
Magda 24 marca 2018 - 23:46

Super :) Wybieramy się w tym roku na pewno :)

Odpowiedx

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci