Home PodróżePolska Jarmark świąteczny we Wrocławiu

Jarmark świąteczny we Wrocławiu

by Kasia

To już tradycja, że w grudniu staramy się odwiedzić choć jeden z kilku najładniejszych jarmarków świątecznych w Polsce. W ubiegłym roku byliśmy w Poznaniu, teraz chcieliśmy pokazać Malwince jarmark we Wrocławiu. Jarmark świąteczny we Wrocławiu to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych jarmarków w Polsce!

Nocowanie.pl - najlepsze noclegi w dobrej cenie. Rezerwuj online!

Świąteczny jarmark we Wrocławiu organizowany jest w tym roku od 23 listopada do 31 grudnia.
Nie da się ukryć, że od wielu lat trzyma poziom i zachwyca. Szczególne dzieci będą oczarowane. Obok tradycyjnych na takich imprezach handlowych budek, na wrocławskim rynku powstaje zaczarowana kraina krasnoludków. Są postacie skrzatów, sanie z reniferami, domki w których po naciśnięciu są opowiadane bajki. Jest też kilka karuzeli i pięknie ozdobione domki z tarasami widokowymi gdzie można się napić gorącej czekolady i wina grzanego.

Jarmark Świąteczny

Jedyny minus to nieprzebrane tłumy. Wieczorem, a szczególnie w weekendy rynek przeżywa istne oblężenie. Na szczęście jarmark jest czynny od rana i wtedy jest znacznie mniej ludzi.

Tym razem dotarliśmy też na Ostrów Tumski. Tutaj zachwyca przepięknie oświetlony most i urocza uliczka prowadząca do katedry.

Na jarmark pociągiem czy samochodem?

Po raz kolejny na świąteczny jarmark wyruszyliśmy pociągiem. Połączenie PKP Intercity do Wrocławia jest tak idealnie dopasowane, że wyjechaliśmy z Krakowa rano a wieczorem pełni wrażeń byliśmy już w domu. Plusem takiego rozwiązania jest niewątpliwie to, że w zimie nie musimy przejmować się pogodą, nagłym atakiem zimy, czy korkami na autostradzie. A co najważniejsze – jeśli nie przyjedziecie samochodem, będziecie mogli skosztować tradycyjnego grzańca na Jarmarku i nie będziecie się też musieli martwić o miejsce parkingowe. Najlepiej bilety kupujcie z wyprzedzeniem – wtedy jest najtaniej. Podróż na trasie Kraków – Wrocław zajęła nam ok 3-4 godziny, w zależności od połączenia.

Jak wyglądają inne miasta w Polsce w świątecznej odsłonie? Zapraszamy tutaj – mamy relacje z Poznania, Gdańska, Warszawy i Krakowa.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci