Home PodróżePolska Kamieniołom w Zabierzowie

Kamieniołom w Zabierzowie

by Kasia

Mieszkając w Krakowie na brak ciekawych miejsc w okolicy nie możemy narzekać. Problem pojawia się gdy mamy mało czasu i do tego jeszcze chcemy zobaczyć coś nowego, pojechać tam, gdzie jeszcze nie byliśmy. Na szczęście wystarczy otworzyć mapę i zawsze znajdzie się jakaś ciekawostka. Tak trafiliśmy do Kamieniołomu w Zabierzowie. To tylko 20 minut z centrum Krakowa!

Historia Kamieniołomu w Zabierzowie sięga 1922 roku, kiedy rozpoczęto tu wydobywanie jurajskiego wapienia do produkcji kredy. Zakład działał ok 70 lat. Potem jedno z wyrobisk zalano wodą. W 2019 roku powstał tu nowoczesny kompleks z plażą, miejscami na ognisko, drewnianymi pomostami i altankami piknikowymi.

Wato pokręcić się wokół zbiornika – teren jest niesamowicie malowniczy. Widzieliśmy, że jest tu oświetlenie i pewnie okolica ciekawie wygląda też wieczorem.

Gdy będziecie w kamieniołomie, warto przespacerować się ścieżką prowadzącą powyżej pierwszego wyrobiska. Na trasie są altanki piknikowe, jest też druga część kamieniołomu i piękny Las Zabierzowski. Szczególnie jesienią jest tutaj bajkowo. W lesie jest wyznaczona trasa do nordic walking.

Kamieniołom w Zabierzowie – informacje praktyczne

Z Krakowa to ok 15 km i dojazd zajmie Wam ok 20 minut. Najlepiej kierować się na restauracje Grube Ryby.

Parking
Tuż obok Kamieniołomu jest parking na kilka samochodów – bezpłatny.

Na terenie kamieniołomu nie można się kąpać, ale można spacerować z pieskiem. Jest tu bezpłatna, automatyczna toaleta.

Więcej kamieniołomów w okolicach Krakowa znajdziecie TUTAJ.

Ciekawe miejsca pod Krakowem – odkrywajcie
z nami Dolinki Krakowskie

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci