Home PodróżePolska Kopalnia w Bochni, czyli uciekamy od smogu!

Kopalnia w Bochni, czyli uciekamy od smogu!

by Kasia

Kraków stał się miejscem z którego przez kilka zimowych miesięcy w roku chce się uciekać. Wszystko przez smog. Gdzie uciec od złego powietrza w mieście? Można do lasu, albo do Kopalni Soli w Bochni!

Nocowanie.pl - najlepsze noclegi w dobrej cenie. Rezerwuj online!

Zazwyczaj gdy nie mamy zaplanowanych większych wyjazdów, z radością korzystamy z atrakcji jakie ma dla nas nasze rodzinne miasto. Jednak w zimie zdecydowanie wolimy uciekać od powietrza, które zaczyna przypominać trujący koktajl złożony z pyłu i substancji rakotwórczych.
Uciec, ale dokąd?
Może jakieś urocze małe miasteczko, albo wioska pod Krakowem?
Wbrew pozorom, mniejsze okoliczne miejscowości często nawet prześcigają Kraków w ilości zanieczyszczeń. Choćby urocza Skała pojawiała się na szczycie rankingu zatrutych miast w Polsce kilkukrotnie.

Na szczęście jest rozwiązanie – kopalnia soli!
W Krakowie mamy to szczęście, że blisko jest zarówno Wieliczka jaki i Bochnia.
Tym razem po raz kolejny wybraliśmy się do Kopalni Soli w Bochni.

O atrakcjach kopalni w Bochni pisaliśmy już kiedyś. Co więcej – nawet tam nocowaliśmy – zobaczcie TUTAJ. Teraz, po odświeżeniu kopalnia jest jeszcze bardziej atrakcyjna.

Zobaczcie sami – przejazd podziemną kolejką, najdłuższa drewniana zjeżdżalnia w Polsce (140 m), boisko do gry w piłkę i kaplica z solną amboną – wszystko to 250 metrów pod ziemią!


Podziemna Ekspozycja Multimedialna i podziemny rejs łódką

To nowe atrakcje w kopalni. Może to niewielka odległość, bo przepływamy 12 osobowymi łódkami tylko 150 metrów, ale nie codziennie jest okazja popływać łodzią pod ziemią. Dodatkowo w tej części kopalni jest najbardziej dobroczynne powietrze dla naszego zdrowia.


Najważniejsze, że w powietrzu nasyconym jodem spędziliśmy ponad trzy godziny!
Polecamy!


A co ze smogiem?
Ktoś powie, że ucieczka nie będzie nigdy rozwiązaniem problemu. Zgadzam się. Co więc robić?
My mamy na to sposób – więcej zieleni w miastach! Od dobrych kilku lat jesteśmy zielonymi partyzantami – jak to robić – bardzo proszę, zobacz TUTAJ.
Na szczęście zaczyna się też coś dziać w temacie sadzenia drzew – a nie jak do te pory, tylko ich wycinania. Wystarczy wpisać w popularnym portalu społecznościowym hasło sadzimy i od razu wyskakuje kilka wydarzeń. To do zobaczenia przy sadzeniu!
A jakie Ty masz sposoby na radzenie sobie ze smogiem?


Kopalnia w Bochni – informacje praktyczne

Bilety – kilka wariantów w zależności od sezonu – sprawdzicie TUTAJ
Podziemna przeprawa łodzią – 18 zł

Godziny zjazdów na poszczególne trasy sprawdzicie TUTAJ

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci