Home PodróżePolska Lasy Janowskie i bagno Imielty Ług

Lasy Janowskie i bagno Imielty Ług

by Kasia

Nie od dziś wiadomo, że jakoś szczególnie lubię bagna. Na blogu znajdziecie nasze relacje z Estonii i tamtejszych zachwycających bagiennych parków narodowych oraz z Poleskiego Parku Narodowego. A jak bagna to też drewniane kładki i punkty widokowe. I w takie miejsce właśnie dzisiaj Was zabieramy – Lasy Janowskie i

Nocowanie.pl - najlepsze noclegi w dobrej cenie. Rezerwuj online!

Jak już wspomniałam pasami kolekcjonuje miejsca, gdzie są zagospodarowane ścieżki prowadzone po terenach bagiennych. Zachwyciły nas trasy w Poleskim Parku Narodowym. Tymczasem, też w województwie Lubelskim, na terenie Parku Krajobrazowego Lasy Janowskie znajdziecie co prawda malutki, ale bardzo urokliwy Rezerwat Imielty Ług.

Lubicie bagna? Polecamy wycieczkę na weekend do Poleskiego Parku Narodowego – szczegóły znajdziecie TUTAJ

Nazwa Imielity Ług pochodzi z języka rosyjskiego i oznacza rozległe bagno.
Najciekawsza trasa prowadzi na Dużą Grępę – wydmę otoczoną torfowiskiem i przylegającym do niego stawem.

Po drodze mamy drewniany pomost zakończony punktem widokowym na bór bagienny. Na samym końcu Dużej Grępy jest malownicza wieża widokowa z planszami edukacyjnymi. Właśnie tutaj dobrze mieć lornetkę i podglądać ptaki, które dość głośno informują o swoim położeniu. Spotkać tu możemy całą masę ciekawych ptaków, na czele z żurawiami, perkozami, czaplą na nawet bocianem czarnym.

Rezerwat przyrody Imielty Ług – informacje praktyczne

Parking – są dwie możliwości. Albo zostawić samochód na leśnym parkingu przy głównej drodze, niedaleko miejscowości Gwizdów, wtedy dojście do bagien przez groble.
Możecie też tak jak my pozostawić samochód nieco bliżej, na drodze ze szlabanem i z zakazem wjazdu i oznaczeniem przez lasy państwowe. Niestety nie mamy pojęcia od czego zależy to czy jest otwarty szlaban. Gdy my tu dotarliśmy właśnie ktoś go otworzył i dostaliśmy informacje że możemy wjechać.
Poruszać się tu możecie rowerem i bez trudu przejedziecie wózkiem dziecięcym.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

3 komentarze

Tomek 9 lutego 2021 - 23:42

Witam, którędy dojechać do tego rezerwatu??

Odpowiedx
Kasia Pustelny-Szewczyk 9 lutego 2021 - 23:42

Hej, w tekście dodałam jeszcze mapkę Google. Chyba najlepiej od strony miejscowości Gwizdów. Ta leśna droga przy której my staliśmy może być zamknięta. Pozdrawia i powodzenia

Odpowiedx
Paweł Warowny 9 lutego 2021 - 23:42

Fajne zdjęcia – ale trochę brakuje opisu co można tam znaleźć.
https://przygodyprzyrody.pl/imielty-lug-rezerwat-przyrody/

Odpowiedx

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci