Home PodróżePolska Muzeum Wsi Opolskiej – skansen w Opolu

Muzeum Wsi Opolskiej – skansen w Opolu

by Kasia

Bardzo lubimy odwiedzać muzea, a skanseny darzymy wyjątkową sympatią. Co może być fajniejszego od muzeum na wolnym powietrzu? Radość dla dzieciaków, a przy okazji duża dawka wiedzy o tym, jak wyglądało życie codzienne w dawnych czasach. Odwiedzając Opolszczyznę musieliśmy zajrzeć do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach.

Nocowanie.pl - najlepsze noclegi w dobrej cenie. Rezerwuj online!

Nie da się ukryć, że uwielbiamy zwiedzać skanseny. Ten opolski jest bardzo malowniczy i położony na sporym terenie. W Muzeum Wsi Opolskiej zobaczymy chaty, zabudowania gospodarcze, spichlerze, młyn wodny, wiatraki i XVII wieczny kościół.

Skansen powstał w 1961 roku i prezentuje zagrody z regionu: opolskiego oraz kozielsko – raciborskiego. Jak to zazwyczaj bywa w skansenach, wokół budynków odtwarzane są ogródki przydomowe, sady i pola uprawne.

Jak zawsze najbardziej zachwycają nas odtworzone wnętrza chat – wszystko wygląda tak, jakby mieszkańcy dosłownie przed momentem wyszli z domu…

Jest też ciekawa wystawa pisanek, bardzo precyzyjnie zdobionych („Kroszonki Opolskie” – kroszonka to po śląsku pisanka), dowiemy się kto wymyślił musztardę sarepską, a na osobnej ekspozycji, w malowniczym domu z murem pruskim, poznamy historie przesiedleńców z Kresów, którzy osiedlali się w okolicach Opola. Mieliśmy szczęście, bo zarówno po młynie jak i po wystawie o Kresowiakach oprowadzali nas prawdziwi pasjonaci.

Muzeum Wsi Opolskiej – informacje praktyczne

ul. Wrocławska 174, 45-835 Opole

poniedziałek w godz. 10-15
wtorek-piątek w godz. 10-17
sobota-niedziela w godz. 10-19

Bilety wstępu do muzeum można też kupić on-line

Bilet normalny 12 zł, ulgowy 6 zł, przedszkolny 1 zł

W poniedziałki wstęp do Muzeum jest bezpłatny

Wszystkie nasze wpisy z Opolszczyzny znajdziecie TUTAJ

Opolszczyznę poznawaliśmy na zaproszenie Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w ramach projektu „Dziedzictwo Kulturowe i Przyrodnicze dla rozwoju pogranicza polsko-czeskiego „Wspólne Dziedzictwo”

Więcej o atrakcjach w okolicach Opola przeczytacie na innych blogach – polecamy zajrzeć:

https://www.places2visit.pl/tag/opolskie/

http://www.podrozehani.pl/category/polska/opolskie

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci