Home PodróżePolska Narty biegowe w Puszczy Niepołomickiej

Narty biegowe w Puszczy Niepołomickiej

by Marek

Od kilku już lat zimą stawiamy głównie na biegówki. W tym sezonie, z racji obostrzeń, narty biegowe tym bardziej stały się dla nas główną aktywnością na świeżym powietrzu. Teraz, po obfitych opadach śniegu dobre warunki na uprawianie tego sportu mamy niemal pod domem. Tym razem na biegówki wybraliśmy się do Puszczy Niepołomickiej.

Nocowanie.pl - najlepsze noclegi w dobrej cenie. Rezerwuj online!

Nie jesteśmy bardzo zaawansowanymi narciarzami. Tym bardziej, że wszystkie trasy pokonujemy z naszą ośmioletnią teraz Malwinką. Jednak trzeba przyznać, że mamy za sobą już przynajmniej dwa sezony na biegówkach.

Więcej o nartach biegowych przeczytacie u nas na blogu TUTAJ

Tym razem wybraliśmy się pierwszy raz na trasę, która nie była ratrakowana i nie było tam wygodnego śladu do biegania stylem klasycznym.

Biegówki w Puszczy Niepołomickiej – daleko od tłumów

Właściwie to zrobiliśmy podobną trasę do tej, jaką latem pokonaliśmy na rowerach.

Zaczynaliśmy na parkingu w Szarowie, za wiaduktem, przy Torfowisku Wielkie Błoto. Potem ruszyliśmy w kierunku pierwszego stawu i ścieżką tuż obok wody i przez las dotarliśmy do drogi prowadzącej do Wężowego Stawu. Po okrążeniu Stawu wróciliśmy do głównej drogi i tym razem drogą, bez szukania skrótów w lesie, dotarliśmy do samochodu. Cała trasa to ok 7 km.

Total distance: 6811 m
Max elevation: 318 m
Min elevation: 299 m
Total climbing: 42 m
Total descent: -48 m
Total time: 02:26:28
Download file: mlp-puszcza-niepolomicka-wielkie-bloto-narty-1-kasai.eu.gpx

Puszcza Niepołomicka – Torfowisko Wielkie Błoto – informacje praktyczne

Dojazd z Krakowa

Parking bezpłatny, tuż za wiaduktem kolejowym.

Biegówki w Puszczy Niepołomickiej

To było nasze pierwsze bieganie na nartach w Puszczy. Mam nadzieję, że nie ostatnie. Wybraliśmy celowo start przy Torfowisku Wielkie Błoto – prawie zawsze jest tam mało ludzi. Na parkingu w porywach spotykamy 2-3 samochody. Co istotne, na drogach po których się poruszaliśmy nie ma ruchu samochodowego.

Trasa którą pokonaliśmy nie jest ratrakowana i przygotowana pod narty biegowe. Jednak spokojnie cała nasza trójka sobie poradziła. Pod nartami było wystarczająco dużo śniegu, choć zdarzyło się kilka razy, że jakieś natrętne kamyki jednak ze śniegu wyłaziły.

Gdzie jeszcze warto pobiegać na nartach w Puszczy Niepołomickiej?

Trasa narciarstwa biegowego jest w Puszczy przy drodze nr 75 (prowadzącej do Niepołomic) i zaczyna się na parkingu, przy dawnym ośrodku „Krakowianka” (obecnie „Smak Bar”). Ma 4,5 km i częściowo pokrywa się z trasą rowerową.

Jednak gdy jest odpowiednio dużo śniegu, chyba wszystkie leśne drogi, a szczególnie trasy rowerowe nadają się na biegówki. Jeśli warunki pozwolą, to następnym razem ruszymy w kierunku Czarnego Stawu (start w Woli Batorskiej). Taką trasę też zrobiliśmy latem na rowerach:

Puszcza Niepołomicka – idealna na spacer, na wycieczkę rowerową i na biegówki! Więcej o naszych wycieczkach do Puszczy Niepołomickiej przeczytacie TUTAJ

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci