Home PodróżePolska Rodzinnie na rowerach – Wiślana Trasa Rowerowa: Ujście Jezuickie – Szczucin

Rodzinnie na rowerach – Wiślana Trasa Rowerowa: Ujście Jezuickie – Szczucin

by Kasia

Wygląda na to, że bardzo spodobały się nam dłuższe wycieczki rowerowe, a w szczególności poznawanie odcinków Wiślanej Trasy Rowerowej. A gdy jeszcze okazało się, że mamy towarzystwo na takie wycieczki to nie trzeba było nas długo namawiać na kolejną wyprawę.

Nocowanie.pl - najlepsze noclegi w dobrej cenie. Rezerwuj online!

Tym razem wyruszyliśmy na trasę z Krakowa samochodem. Rzem z Anią, Wiktorią, Erykiem i Tomkiem z bloga Rodzinnie dookoła świata. Oni mieli do przejechania ostatni etap małopolskiej Wiślanej Trasy Rowerowej od Ujścia Jezuickiego do Szczucina. Odcinek Kraków – Szczucin (ok 128 km) podzielili sobie na kilka etapów (Kraków – Niepołomice, Niepołomice – Ujście Solne, Ujście Solne – Wietrzychowice, Ujście Jezuickie – Szczucin) i konsekwentnie je realizowali.

Jak się jeździ po Wiślanej Trasie Rowerowej na trasie Kraków – Szczucin przeczytacie w relacji Ani, TUTAJ

To idealny odcinek dla rodzin z dziećmi. Cała trasa prowadzi po ścieżce rowerowej na wale tuż nad Wisłą. Zaczynamy na punkcie MOR (miejsce obsługi rowerzystów) w miejscowości Ujście Jezuickie. Tutaj też można zostawić samochód na sporym parkingu.

Trasa jest bardzo malownicza i jest kilka okazji, aby zatrzymać się nad Wisłą. Można tam zrobić piknik i cieszyć się sielankowymi widokami.

Niestety nie mieliśmy możliwości aby skorzystać ze wszystkich zjazdów. Praktycznie całą drogę straszyły nas ciemne chmury a nawet raz przeleciał lekki deszcz, po czy znowu zaświeciło słońce.

Mniej więcej w połowie trasy, jest MOR w miejscowości Pawłów. Trzeba przyznać, że te punkty są bardzo dobrze przygotowane – są toalety, zadaszone miejsca ze stolikiem, słupek serwisowy do rowerów. Na takie luksusy nie mieliśmy co liczyć na naszej poprzedniej trasie Kraków – Tyniec – Łączany.

Jak się jeździ po WTR na trasie Kraków – Łączany przeczytacie TUTAJ

Naszym celem był MOR w Szczucinie. Tam czekał na nas samochód. W Samym Szczucinie też warto się na chwilkę zatrzymać. Jest tu mały rynek z zabytkowym kościołem. Koniecznie też skosztujcie miejscowych lodów w lodziarni Dudek – są naprawdę pyszne. Jeśli będziecie szukać miejsca na obiad to zachęcająco wyglądała Karczma i Restauracja Staropolska.

Wiślana Trasa Rowerowa – informacje praktyczne

Odległość Ujście Jezuickie – Szczucin – ok 32 km
Na trasie macie jeden MOR w miejscowości Pawłów.
Jeśli wybieracie się na taką wycieczkę mając do dyspozycji dwa samochody – warto tak to zorganizować, aby nie wracać do punktu startu tylko zostawić jeden samochód na mecie, a potem wrócić po pierwszy samochód ze startu. Gdy chłopcy pojechali po samochód my poznawałyśmy uroki Szczucina.

Nauczeni poprzednim doświadczeniem – gwóźdź w oponie, musieliśmy nieco zweryfikować listę rzeczy potrzebnych na dłuższej trasie rowerowej. Jadąc na wycieczkę rowerową warto mieć:
– zapas wody,
– kanapki, przekąski,
– krem na słońce,
– coś od deszczu,
– zestaw pierwszej pomocy rowerowej – łatki, klej, zapasowe dętki

Już wkrótce zabierzemy Was na kolejne wycieczki rowerowe. Co ciekawe, szykuje się nowa odsłona naszego sprzętu rowerowego. Ania z Tomkiem chyba załamali się widząc nasze rowery i obdarowali nas rowerami których już od dawna nie używali, a które już wkrótce wyruszą z nami na trasę. Obiecujemy kręcić dużo kilometrów i dbać o nasze nowe skarby!

Wiślana Trasa Rowerowa – odcinki:

Kraków – Tyniec – Łączany

Ujście Jezuickie – Szczucin

Niepołomice – Groble + Puszcza Niepołomicka

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci