Jest takie miejsce, gdzie bez odbywania dalekich podróży możemy poczuć się jak w Afryce, Azji czy w Ameryce. Zobaczyć jak mieszkają ludzie w Ghanie, Mongolii lub zaglądnąć do indiańskiego tipi. To niesamowite miejsce, tworzone z wielką pasją – zabieramy Was dzisiaj na piknik do Parku Wioski Świata w Krakowie.
Komfortowe domki na skraju roztoczańskiego lasu, w cichej i spokojnej okolicy pośrodku Roztocza. Idealne do aktywnego wypoczynku lub błogiego lenistwa... :)
Zobacz, zachwyć się, zarezerwuj!
Okazja by wreszcie zobaczyć Wioski Świata nadarzyła się wraz z końcem wakacji. Zorganizowany został tam piknik rodzinny. Mogliśmy więc nie tylko zobaczyć wszystkie domki, ale przede wszystkim wziąć udział w fantastycznej zabawie i skosztować dobrego jedzonka.
Park Wioski Świata zajmuje aż 3 hektary. Centralne miejsce to gigantyczna mapa świata gdzie do poszczególnych kontynentów docieramy po drewnianych mostkach. Zgadniecie na jakim kraju zrobiliśmy sobie zdjęcie?
Wokół makiety świata są odtworzone miejsca charakterystyczne dla danych kontynentów. Zobaczymy więc chatkę peruwiańską, papuaski dom na palach, mongolską jurtę, igloo, wioskę indiańską i afrykańską.
Przy chatkach możemy spotkać też zwierzaki tam zamieszkujące. Dzieciaki z radością się na nie wdrapują ;) Są też żywe owieczki, łakomie czekające na podsuwane im przez siatkę liście mlecza.
Malwinka najbardziej zachwycona była bębnami. Bębniła radośnie w czasie zabawy z innymi dziećmi i w chatkach afrykańskich, gdzie też były rozstawione bębenki. To było fantastyczne popołudnie!
Na koniec warto dodać ze Park stworzony został przy klasztorze Salezjanów. Wszystkie eksponaty w domkach przyjechały wraz z misjonarzami którzy pracują w wielu dalekich krajach. Pomysłodawcą i twórcą parku jest ks. Adam Parszywka.
A misja Parku Edukacji Globalnej to „przekazywanie wiedzy i podnoszenie świadomości na temat różnorodności kulturowej, problemów globalnych, współzależności, jakie występują między krajami Północy i Południa. Mapa świata wraz z wioskami reprezentującymi poszczególne regiony, ścieżki i warsztaty edukacyjne stanowią razem kompleksowy program edukacji międzykulturowej i rozwojowej. Poprzez wykorzystanie innowacyjnych metod edukacji nieformalnej: interakcję, praktyczne działanie i zabawę możesz nie tylko poszerzyć swoją wiedzę i rozwinąć umiejętności, ale też lepiej zrozumieć życie innych ludzi.”