Home PodróżePolska Żabie Doły w Zielonkach – dziki plac zabaw blisko natury

Żabie Doły w Zielonkach – dziki plac zabaw blisko natury

by Kasia

Co powiecie na plac zabaw, gdzie nie znajdziecie plastikowych i krzykliwie kolorowych instalacji, które zazwyczaj są na tradycyjnych placach zabaw? Taki plac zabaw, to prawdziwe marzenie wszystkich tych, którzy lubią nature i zależy im na tym, żeby dzieci wyrabiały w sobie uważność na to, co nas otacza. Pod Krakowem, w Zielonkach to marzenie stało się rzeczywistością. Powstał niecodzienny plac zabaw – Żabie Doły w Zielonkach. Miejsce gdzie natura i przyroda są na pierwszym miejscu!

Tym razem nie proponujemy Wam wycieczki na cały dzień. Żabie Doły to pomysł na przystanek, gdy wyruszcie gdzieś na północ Krakowa (może w kierunku Dolinek Krakowskich?). To zielona enklawa schowana pomiędzy domami.

Żabie Doły to niewielki teren, ale niezwykle sprytnie urządzony. Wśród bujnej zieleni są wytyczone naturalne ścieżki, wysypane ścinkami drewna. Jest niewielki staw, porozwieszane liny pomiędzy drzewami i najprostsza huśtawka na świecie – kawałek liny. Żeby było jeszcze bardziej atrakcyjnie, powstały też wierzbowe szałasy i jest tajemniczy tunel. Wszystko to otoczone dużą ilością zieleni. Możemy tu przeprowadzić prawdziwą lekcje przyrody w naturalnym środowisku, a pomogą nam w tym tablice edukacyjne które też na terenie Żabich Dołów znajdziecie.

Nieplac zabaw – a jednak dzieciaki to uwielbiają!

W Żabich Dołach spędziliśmy ponad godzinę , jadąc jeszcze potem do Doliny Grzybowskiej. Po tej wycieczce, jeszcze przez kilka dni, nasza Malwinka pytała, kiedy znowu pojedziemy na ten fantastyczny plac zabaw. Tak więc to jest chyba najlepsza rekomendacja i pewność, że Żabie Doły naprawdę warto odwiedzić.

Żabie Doły w Zielonkach – informacje praktyczne

Adres
Zielonki, ul. Atrakcyjna 34
Plac zabaw jest ogrodzony, tuż przy wejściu jest niewielki parking na kilka samochodów.

To zaledwie 8 km z centrum Krakowa.

Zabierz koniecznie
Dla dzieci gumiaki, a jeszcze lepiej do tego nieprzemakalne spodnie. Pamiętaj – brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko. A z Żabich Dołów wszystkie dzieci wracają szczęśliwe.

Zapraszam też na stronę Żabie Doły w Zielonkach na Facebook.
Więcej inspiracji jak spędzać z dziećmi czas bliżej natury znajdziecie na stronie Fundacji Dzieci w Naturę.

Żabie Doły w Zielonkach powstały dzięki współpracy wielu osób i instytucji:
mieszkańców okolicy, Gminy Zielonki, Stowarzyszeniu Rozwoju Gminy Zielonki, Marzeny Gadzik-Wójcik, Adama Dąbrowskiego, Agaty Nowackiej, BS Ogrody i Dzieci w Naturę. Swój udział w całym przedsięwzięciu mieli też EKOSPOŁECZNI w ramach realizowanego projektu FIO 2019

Ciekawe miejsca pod Krakowem – odkrywajcie
z nami Dolinki Krakowskie

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci