Są takie miejsca do których chce się wracać, i co najważniejsze jest po co! W Arboretum w Bolestraszycach byliśmy kolejny raz i na pewno nie ostatni.
IMG_3851x

To miejsce jest magiczne. Za każdym razem odkrywamy tam jakiś nowy zakamarek, ciekawą wystawę, ładnie zaaranżowana rabatkę z roślinami. Tym razem niespodzianek było wyjątkowo dużo.
Odwiedzając to miejsce o różnych porach roku możemy być pewni, że zobaczymy tam kwitnące rośliny. Tym razem zaskoczył nas przepiękny kwitnący lotos i piękne lilie wodne.


Ale to nie koniec zachwytów. Odkryliśmy też zakątek w którym pojawiła się zabytkowa chata z Kalwarii Pacławskiej.

Najbardziej jednak zachwyciła nas wystawa na której zaprezentowano dziesięć ciekawych projektów ogrodów w ramach III-go Festiwalu Ogrodowego. Wszystkie były wykonane na takiej samej powierzchni, a jednak diametralnie się od siebie różniły!

Teren Arboretum to też swego rodzaju galeria pod gołym niebem. Możemy być pewni, że prawie za każdym drzewem czy kwiatkiem czai się jakaś rzeźba. Naszą rodzinkę zachwyciły też rabatki gdzie można zobaczyć rośliny jadalne i zbiór roślin biblijnych.

Malwinka z wycieczki była bardzo zadowolona – wąchała kwiatki, słuchała śpiewu ptaszków i biegała boso po trawie :)

A dla tych co lubią z wycieczki przywieść też łupy – w okolicach jest kilka gigantycznych sadów – już niedługo będą zbiory i można tam za niewielkie pieniądze kupić przepyszne jabłka i gruszki. Polecamy!

Arboretum jest czynne w godzinach 10-18, bilet normalny – 8 zł, bilet ulgowy – 5 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci