Home Rusz się!Las Rezerwat Przyrody Krępak – Podkarpacie

Rezerwat Przyrody Krępak – Podkarpacie

by Kasia

Gdzie wyruszyć na wiosenny albo letni spacer? Najlepiej do lasu, a jeśli w okolicy macie jakiś Rezerwat Przyrody, to zawsze jest dobry kierunek na wycieczkę. Rezerwat Przyrody Krępak – zapraszamy na spacer po zielonym Podkarpaciu.

Nocowanie.pl - najlepsze noclegi w dobrej cenie. Rezerwuj online!

W Rezerwacie Krępak czekają na Was malownicze trasy, taras widokowy i dziki las. Są tu też imponujące okazy buków i gigantyczne jodły.

Położony jest na terenie Parku Krajobrazowego Pogórza Przemyskiego, w Nadleśnictwie Bircza i Leśnictwie Posada Rybotycka. Rezerwat został utworzony 1991 roku i zajmuje obszar 138,46 ha.

Szlak zaczyna się tuż przy parkingu. Jest dobrze oznaczony i mamy po drodze bardzo fajnie przygotowane tablice edukacyjne. Widać, że szlak był niedawno modernizowany – są nowe schody, poręcze.
Jest też nieco inaczej poprowadzi nie niż szlak który mieliśmy zaznaczony na stronie mapy.cz.

Jest tam też kilka bardzo malowniczych miejsc – szczególnie gdy zbliżamy się do małych strumieni, które płyną w malowniczych wąwozach.

Czy to szlak dla wszystkich?
To zależy. Jest tam sporo podejść ostro do góry i są schody. Tak więc wycieczka z wózkiem dziecięcym nie jest tu możliwa.

Wiosną w lesie spotkaliśmy kilka gatunków wiosennych kwiatków – to doskonała pora na spacer tutaj.

Sylwoterapia, czyli przytulamy się do drzew

Spacerując ścieżkami edukacyjnymi w rożnych rezerwatach zawsze czytamy informacje na tablicach. Tym razem trafiliśmy na sporą dawkę wiedzy na temat sylwoterpii, czyli przytulania się do drzew. W skrócie – przebywając wśród drzew pobudzamy organizm do samouleczenia. Co ciekawe każdy gatunek drzewa działa inaczej na nasz organizm.

Rezerwat Przyrody Krępak – informacje praktyczne

Parking – bezpłatny, tuż przy wejściu na ścieżkę edukacyjną.

Więcej ciekawostek z Podkarpacia znajdziecie TUTAJ

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci