Wiza do Egiptu
Home Pozostałe Wakacyjny wyjazd? W tych kwestiach pomoże Ci polisa

Wakacyjny wyjazd? W tych kwestiach pomoże Ci polisa

by Marek

Sezon wakacyjny w pełni. Większość z nas wyjedzie na urlop do Polski czy za granicę. Podczas wypoczynku spotkać nas mogą przykre nieoczekiwane wydarzenia. Z tego powodu jeszcze przed podróżą warto wykupić polisę.

Nocowanie.pl - najlepsze noclegi w dobrej cenie. Rezerwuj online!

Polacy wybierają się na wakacje!

Na podstawie badania „Plany Wakacyjne Polaków” przeprowadzonego na zlecenie Mondial Assistance w tym roku nawet 65% Polaków wybiera się na letni wypoczynek. Tym samym można oszacować, że ponad 20 mln spędzi wolny czas w jednej z wakacyjnych destynacji. Analiza pokazała także, że połowa rodaków planuje wyjechać za granicę.

Wypoczywając za granicą, należy pamiętać, aby zabrać ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy. Mowa nie tylko o kremach z filtrem czy odpowiedniej garderobie, ale również dokumentach. Oprócz dowodu osobistego warto mieć przy sobie paszport. Jeśli wybieramy się na wypoczynek samochodem, nie możemy zapomnieć o prawie jazdy i dowodach posiadania ubezpieczenia. Nie wszędzie respektowana jest polska aplikacja mObywatel pozwalająca na posiadanie digitalnej wersji dokumentów tożsamości.

O czym nie można zapomnieć na urlopie – polisa

Podróżnik, który choć raz zachorował na wakacjach, wie, jak kosztowne są usługi medyczne poza Polską. Ponadto każdy nieoczekiwany wypadek wiąże się z dodatkowym stresem. Warto zabezpieczyć się wcześniej, zminimalizować ryzyko i wykupić polisę. Obecnie na rynku dużo jest produktów, które odpowiadają potrzebom różnego rodzaju turystów. Największym plusem jest możliwość dobrania oferty ściśle do własnych potrzeb. 

Mówiąc o ubezpieczeniu, często pojawia się temat karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Należy pamiętać, że refunduje ona wyłącznie podstawowe świadczenia dla obywateli krajów członkowskich UE. W praktyce oznacza to dostęp do bezpłatnych usług, jeśli w danym kraju rzeczywiście są one darmowe. Gdy np. obywatele Austrii muszą dodatkowo zapłacić za wezwanie karetki, Polacy, którzy ulegli wypadkowi i mają EKUZ, również będą musieli ponieść te koszty. Polisa wydaje się zatem niezbędna nie tylko w przypadku egzotycznych kierunków, ale również podróży po Europie. Należy mieć na uwadze, że EKUZ nie pokrywa kosztów transportu do kraju pochodzenia czy akcji ratowniczej.

Jaką polisę należy wybrać na wakacyjny wyjazd?

Polisa powinna zapewniać pokrycie kosztów leczenia i NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków). Mając możliwość skalibrowania polisy do własnych potrzeb, należy wybrać taką, która w największym stopniu zminimalizuje możliwe niebezpieczeństwo i skutecznie ograniczy ryzyko. Dłuższe wyjazdy, które będą wiązać się z pracą zdalną, wymagają często uwzględnienia możliwości zagubienia czy kradzieży sprzętu elektronicznego. Warto zadbać o cały bagaż, który zabieramy ze sobą na wakacje.

Ubezpieczenie poza Europą – o czym należy pamiętać?

Wybierając się do bardziej egzotycznych krajów, jak Egipt, należy mieć na uwadze, że panuje tam inny klimat, a dostęp do usług medycznych często jest utrudniony. Warto przeczytać więcej o wakacjach w Afryce, a wizie (https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/wiza-do-egiptu/580.html). Ubezpieczenie turystyczne powinno uwzględniać:

  1. NWW. Niespodziewane wypadki mogą wydarzyć się wszędzie. Te są jednak szczególnie niebezpieczne w odległych kulturowo państwach, na przykład w Afryce. W tym przypadku przedmiotem ubezpieczenia jest trwały lub przejściowy uszczerbek na zdrowiu. Wysokość kwoty oblicza się procentowo, ujmując za podstawę wpłaconą kwotę.
  2. Assistance. To inaczej wsparcie w stanach nagłych. W tym przypadku ubezpieczyciel może pokryć koszty transportu do domu, ale również kontynuowanie leczenia.
  3. Koszty leczenia. Bez wątpienia kluczowy element każdej polisy, szczególnie w przypadku wycieczek poza Europę. Mając je uwzględnione w polisie, wówczas wszystkie koszty korzystania z prywatnej opieki medycznej finansuje ubezpieczyciel. Osoby przebywające na wakacjach, które uległy wypadkowi, mogą liczyć na profesjonalną opiekę wykwalifikowanej kadry.
  4. OC. Istotne w przypadku aktywnych wakacji, gdy poruszamy się autem. W przypadku turystów jest niezbędne, gdy są sprawcami wypadków i muszą ponieść konsekwencje z nimi związane.

Polisa wakacyjna na www.ubezpieczeniaonline.pl to jedno z miejsc, w których zakupimy ubezpieczenie na wakacje. Pomimo że w Polsce dostęp do usług medycznych jest ułatwiony, wypadek w czasie wakacji może wymusić zrezygnowanie z pracy na jakiś czas. Mając polisę, która zabezpiecza ten przypadek, można złagodzić ekonomiczne skutki dodatkowych trudności.

Optymalne ubezpieczenie wakacyjne pozwoli na zyskanie niezbędnego zabezpieczenia. Polisa umożliwi komfortowy urlop z całą rodziną. Można mieć wówczas pewność, że gdy wystąpi splot niespodziewanych zdarzeń, ubezpieczyciel pokryje m.in. koszty leczenia za granicą czy akcji ratunkowej. Warto pamiętać, że czasem zaledwie jeden incydent jest w stanie skutecznie popsuć podróż. Z tego powodu nie warto narażać się na ryzyko i spore obciążenie finansowe. Polisy dostępne są w wielu opcjach, które można dostosować do swojej podróży.

Artykuł Sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

1 komentarz

Renata 18 września 2023 - 9:22

Na co warto jest zwrócić uwagę:
– NNW uzyskanie odszkodowania w razie nieszczesliwego wypadku.
– Assistance, pomoc w organizacji leczenia.
– OC w przypadku wyrzadzenia szkody innej osobie.
– Koszty ratownictwa, zwlaszcza przy wyjazdach sportowych. EKUZ ich nie obejmuje.
– Koszty leczenia: koszty leczenia sa bardzo drogie, czasami lepiej doplacic za lepsza ochrone.

Odpowiedx

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci