Home PodróżePolska Wiślana Trasa Rowerowa: Niepołomice – Grobla i Puszcza

Wiślana Trasa Rowerowa: Niepołomice – Grobla i Puszcza

by Kasia

Cudowny ciepły weekend w październiku. Jak go dobrze wykorzystać? Połowa znajomych ruszyła w góry. Pozostali wybrali spacery albo rowery. Podobnie jak my! Tym razem znowu Wiślana Trasa Rowerowa i trasa na wschód od Niepołomic.

Nocowanie.pl - najlepsze noclegi w dobrej cenie. Rezerwuj online!

Już dawno mieliśmy w planach pokręcić się rowerami po okolicach Niepołomic. Niestety, jadąc z Krakowa brakuje na sporym odcinku drogi rowerowej. Dlatego zdecydowaliśmy się przyjechać samochodem do Niepołomic i tam dopiero wsiąść na rowery.

Wiślana Trasa Rowerowa od Niepołomic

Jak zawsze, droga malowniczo prowadzi po wale, tuż nad Wisłą. Są też odcinki gdzie po prawej stronie mamy fragmenty Puszczy Niepołomickiej. Po drugiej stronie Wisły kusił nas ogromny zespół klasztorny w Hebdowie. Teraz to hotel św Norberta. Może kiedyś jeszcze zaglądniemy w te strony i zobaczymy to miejsce.

Spotykamy tu też częste znaki informujące o ciekawych rezerwatach na terenie Puszczy. Pogoda tak nam sprzyjała, że w oddali majaczyły na horyzoncie Tatry.

Na trasie mamy tylko jeden MOR ( miejsce obsługi rowerzystów ) w Ispinii. Znowu świetnie wyposażony – toaleta, grill, miejsce na serwis roweru.

Naszym celem tym razem nie było przejechać jakiś specjalnie długi odcinek WTR, ale spróbować zrobić pętelkę z powrotem do Niepołomic. Jak spojrzycie na mapę, to zobaczycie że idealnie trasa na to pozwala, choć jest dość długa – ok 60-70 km.

My tym razem wybraliśmy możliwie krótki wariant, za to z atrakcjami. Z WTR zjechaliśmy w miejscowości Grobla. Tam po krótkim postoju przy kościele ruszyliśmy na bagna w Drwini.

Kładki nad bagnami w Drwini

Oj lubimy takie miejsca. Stosunkowo niedawno powstały tutaj drewniane pomosty i wieża widokowa. Jest też plac zabaw i siłownia. A tuż obok boisko i stawy z łowiskiem dla wędkarzy. Prawdziwe centrum relaksu dla miejscowych i turystów.

Nasza trasa prowadziła dalej przez ubitą, szutrową drogę przez Puszczę Niepołomicką. Przygotujcie się, że będziecie w wyjątkowo malowniczym odcinku Puszczy. Nas najbardziej zachwycił Rezerwat Lipówka. Mam nadzieję że jeszcze kiedyś tu wrócimy.

Z Puszczy wyjeżdżamy w miejscowości Chobot. Tutaj najkrótsza droga do Niepołomic jest już niestety po normalnej, ruchliwej drodze. Inna nieco dłuższa opcja to przejechanie dalej i wjazd na inną drogę prowadzącą przez puszczę.

Nam jednak plany pokrzyżował malowniczy orzeł boczny w wykonaniu Malwinki z rowerem. Tak więc po 39 km zakończyliśmy wycieczkę. Na przystanku Chobot Leśniczówka czekaliśmy na Marka i samochód. On w całości zrobił 53 km.

Wiślana Trasa Rowerowa od Niepołomic informacje praktyczne

Start przy moście w Niepołomicach – tam możecie zostawić samochód przy drodze. Możecie też porzucić auto przy Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa, pod zamkiem w Niepołomicach. Do drogi rowerowej musicie się wtedy przedostać jadąc po szerokim, asfaltowym chodniku.

Wiślana Trasa Rowerowa – odcinki:

Kraków – Tyniec – Łączany

Ujście Jezuickie – Szczucin

Niepołomice – Grobla + Puszcza Niepołomicka

LINKI

https://www.znajkraj.pl/wislana-trasa-rowerowa-malopolska-na-rowery

https://gdziesakasperki.pl/wislana-trasa-rowerowa/

https://www.rodzinniedookolaswiata.pl/search/label/Wi%C5%9Blana%20Trasa%20Rowerowa

Wirtualna mapa trasy – TUTAJ

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci