Home PodróżePolska Rafting na Dunajcu, czyli z dzieckiem w Pieniny

Rafting na Dunajcu, czyli z dzieckiem w Pieniny

by Kasia

Pierwsze nasze spotkanie z Dunajcem było emocjonujące. Płynąc kajakiem ze Sromowców do Krościenka mieliśmy okazje dobrze go posmakować – nie tylko w przenośni, bo kilka razy fala nas nakryła. Po takim doświadczeniu, na pewno w najbliższym czasie nie zabierzemy Malwinki tam na kajak. A jednak z dzieckiem można na Dunajec i co więcej można też wspólnie zakosztować nieco ekstremalnej przygody. Rafting na Dunajcu – zaczynamy!

Nocowanie.pl - najlepsze noclegi w dobrej cenie. Rezerwuj online!

Oczywiście rozwiązaniem są pontony. Jeśli ktoś z Was płynął tratwą z flisakami, wie, że to raczej nudna przejażdżka. Inaczej jest na pontonach!

Rafting na Dunajcu


Już droga nad Dunajec była przygodą – na trasie czekały nas takie widoki!


Rafting po Dunajcu – zaczynamy!

Spływ zaczynaliśmy możliwie rano – o 9 cała nasza ekipa zameldowała się na starcie spływu w Sromowcach Niżnych. Płynęliśmy na trasie Sromowce – Krościenko, czyli ok. 18 km. Każdy uczestnik wyposażony jest w kamizelkę, kask i wiosło. Dzieci mają taryfę ulgową i siedzą na wygodnych dmuchanych ławeczkach na środku, pozostali aktywnie wiosłują (choć nie ma przymusu). ;)


Co ważne, nie jesteśmy sami – płynie z nami sternik, który nie dość że dobrze zna rzekę i wie jak poprowadzić ponton żeby było bezpieczne, to zna też masę sztuczek, dzięki którym spływ zapewni mniejszą lub większą porcję adrenaliny.


Gdy pływaliśmy kajakiem zrobiliśmy rekordowo mało zdjęć. Tym razem byliśmy lepiej przygotowani. Za zdjęcia dziękujemy też Grzegorzowi! Nareszcie mamy jakieś zdjęcia razem z Markiem. :)

Na koniec Malwinka z Magdą i Dawidkiem nie odpuścili parku linowego. W bazie naszej firmy od pontonów Adventure Sky Extreme Sports, jest gigantyczny park linowy o rożnym stopniu trudności. Jest malowniczo położony tuż nad samym Dunajcem. Dla tych co się nie wspinają są wygodne hamaki i mini barek. Zostaliśmy na koniec poczęstowani najlepszym żurkiem na świecie, prosto z wojskowego kotła.Macie ochotę na takie atrakcje?

Polecamy – nasi znajomi byli zachwyceni i już planują następną wycieczkę.

Dla kogo rafting po Dunajcu?

Jak widać dla wszystkich. Pływanie pontonami jest naprawdę bezpieczne – była z nami wesoła ekipa dzieciaków. Pamiętajcie też że jesteście pod opieką doświadczonego sternika i to on pilnuje żeby łódka płynęła tam gdzie ma dopłynąć.

Chcesz rozpocząć przygodę z kajakami? A może pływasz już, tylko nie masz z kim? Zapraszamy do naszej grupy na FB – wkrótce organizujemy kolejne wesołe wycieczki.
https://www.facebook.com/groups/504309299739667/


Rafting po Dunajcu – informacje praktyczne

Spływ na trasie Sromowce Niżne – Krościenko – 17,6 km
Płynęliśmy z firmą Adventure Sky Extreme Sports
Cena za osobę 50-70 zł w zależności od ilości osób
Na spływ koniecznie zabierzcie ze sobą worki zabezpieczające, ciuchy na przebranie – pełen zestaw i buty które też mogą się zamoczyć ;) Każdy wraca przemoczony :)

Na rafting wyposażyli nas:

  
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci