Home PodróżePolska Roztocze – spływ rzeką Wieprz: Hutki – Guciów

Roztocze – spływ rzeką Wieprz: Hutki – Guciów

by Kasia

W tym roku wyjątkowo późno rozpoczęliśmy sezon kajakowy. Po tym, jak w ubiegłym roku, już w kwietniu wskoczyliśmy w kajak, ten rok kajakowy zaczęliśmy dopiero teraz, w czerwcu. Warto jednak było tyle czekać, bo pływaliśmy na rozpoczęcie sezonu po jednaj z najpiękniejszych rzek – po Wieprzu! Zabieramy Was na spływ rzeką Wieprz na Roztoczu.

Kajaki kochamy ogromnie i naprawdę z wytęsknieniem czekaliśmy na możliwość wskoczenia w kajak. Jednak tym razem był to spływ wyjątkowy. Do tej pory pływaliśmy w kajaku dwuosobowym całą naszą trójką. Teraz, gdy Malwinka ma już prawie 8 lat najwyższy czas, żeby jedno z nas przesiadło się do jedynki.

Kto pływał w jedynce? Ja! Choć przyznam się, że miałam pewne obawy jak to będzie i czy sobie poradzę… Jak było? REWELACYJNIE! Miałam fantastyczny kajak (Panie Mariuszu, dziękuje!), i wygląda na to, że już nie wsiądę do innego kajaka, jak tylko do jedynki.

Dodatkowo też w tym roku zainwestowaliśmy w kamizelki ratunkowe. Na szczęście kurier zdążył je dostarczyć przed naszym wyjazdem na Roztocze.

Spływ Kajakowy na Wieprzu

Mamy już doświadczenie w pływaniu po Wieprzu. Jednak, do tej pory startowaliśmy zawsze z miejscowości Obrocz. Tym razem zaczynaliśmy w Hutkach i powiem Wam, że ten odcinek chyba zachwycił nas bardziej.

My wybraliśmy odcinek ok 13 km, Hutki – Guciów, jednak jeśli nie czujecie się zbyt silni, to oczywiście można wybrać nieco krótsze warianty.

Najlepszą porą na spływ kajakowy jest ranek. Mniej ludzi, słońce mniej praży i jest szansa zobaczyć więcej ptaków w szuwarach. My zaczynaliśmy o 9 rano i przez cały spływ nie spotkaliśmy nikogo więcej na rzece…

Kajaki na Roztoczu – rzeka Wieprz na odcinku Obrocz – Zalew Rudka i Obrocz – Bagno

Na trasie macie tylko jedno przenoszenie kajaka – w Obroczy, tuż przy restauracji w starym młynie. Jednak to tylko spacerek przez ulicę (pamiętajcie, po asfalcie nie ciągniemy, tylko przenosimy kajak!). Dalej jest już tylko sielanka – rzeka radośnie meandruje, płyniemy przez pola i pod drzewami dającymi miły cień.

Spływ Wieprzem dla każdego

Jeśli szukacie łatwej rzeki na spływ kajakowy, to Wieprz jest idealny. Nawet jeśli nigdy nie trzymaliście wiosła w rękach, to na tej rzece bez problemu sobie poradzicie. Owszem są ze dwa powalone drzewa, ale bardziej jako ozdoba a nie utrudnienie w spływie. Choć w sumie było jedno, czy dwa miejsca, gdzie dość mocno trzeba było się przeciskać pod pniem drzewa, leżąc na płasko w kajaku…

Było też miejsce, gdzie utknęliśmy na powalonym drzewie. Nawet moją jedyneczką zawisłam – na szczęście udało się przepchnąć kajak bez wychodzenia do wody.

Gdzie na Kajaki w Polsce? Zobacz nasze podpowiedzi TUTAJ

Kajaki na Roztoczu – informacje praktyczne

Kajaki mieliśmy z Bondyrza, od Pana Mariusza z Kajaki Ster.

Samochód zostawialiśmy w Bondyrzu na parkingu Pana Mariusza, niedaleko restauracji w starym młynie. Spływ zaczynaliśmy w Hutkach a skończyliśmy w Guciowie. Przepłynęliśmy ok 13 km.

Jak się przygotować na spływ?

  • pamiętacie o nakryciu głowy
  • krem na słońce
  • wodoodporne worki
  • wodoodporne etui na dokumenty i telefon
  • woda, kanapki, przekąski

Jakie jeszcze ciekawe miejsca znajdziecie na Roztoczu? Wszystkie nasze wpisy TUTAJ

Gdzie nocować na Roztoczu?

Polecamy domki:

  • Bondyrz – kontakt przez Pana Mariusza z Kajaki Ster
  • Hamernia – znajdziecie ich TUTAJ

Domki są też dostępne na portalu AirBnb. Jeśli jeszcze nie macie konta – warto się zarejestrować z naszego linka – otrzymacie 100 zł na pierwszą rezerwację.
Domek z Hamerni znajdziecie Tutaj.
Domek z Bondyrza Tutaj.

Zniżkę na pierwszą rezerwację (aktualnie to ok 100 zł) dostaniecie rejestrując się z tego linka Tutaj

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci