Home Rusz się! Słowacja – Chata przy Zielonym Stawie Kieżmarskim

Słowacja – Chata przy Zielonym Stawie Kieżmarskim

by Kasia

Nie po raz pierwszy wyruszamy na szlaki w Tatrach Słowackich. Nasze poprzednie wycieczki i zdjęcia znajdziesz TUTAJ. Jednak pierwszy raz wyruszyliśmy w słowackie Tatry z Malwinką!


Zawsze z wielką przyjemnością jeździliśmy na Słowację. No może ostatnio mniej chętnie – bo odkąd wprowadzili tam Euro, ceny nie są już tak bajecznie atrakcyjne jak kiedyś. Jednak niezmiennie Tatry Słowackie zachwycają. Są inne niż po Polskiej stronie – dolinki są niesamowicie malownicze.


Tym razem wyruszyliśmy uroczą Keżmarską Doliną Białej Wody do Chaty przy Zielonym Stawie. To dość długa dolina, na końcu której jest schronisko i staw z piękną zieloną wodą. Niestety po ostatniej burzy woda w stawie przypominała raczej rozwodnione mleko. Do schroniska szliśmy żółtym szlakiem, a wracaliśmy robiąc pętelkę czerwonym. Trasa nie jest bardzo wymagająca – ale spędziliśmy w górach prawie cały dzień.


Nasza wycieczka nie była tak kameralna jak ostatnio – wesoła gromadka liczyła siedmioro dorosłych i dwa wesołe brzdące w nosidełkach – Malwinka i Igorek. Trzeba przyznać, że zarówno dorośli jak i dzieci dali radę.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci