Home PodróżePolska Źródliska – niesamowite źródła w województwie lubelskim

Źródliska – niesamowite źródła w województwie lubelskim

by Kasia

Co powiecie na skupisko malutkich gejzerów z wodą o stałej temperaturze 10,2 – 10,3 stopni? Takie rzeczy znajdziecie w Polsce, a dokładnie w województwie lubelskim!

Te „gejzery” to tak naprawdę maleńkie źródełka, w których wypływająca pod ciśnieniem hydrostatycznym woda uruchamia luźne piaski. Najbardziej niesamowite tutaj jest to, że woda ma stała temperaturę, nawet w zimie!

Teren wokół źródła jest zagospodarowany. Są tu urocze mostki, małe pomosty z których możemy obserwować bijące źródełka, ławeczki i miejsca piknikowe.

Pomnik przyrody nieożywionej Źródliska – informacje praktyczne

Położenie-województwo lubelskie, gmina Gościeradów, miejscowość Lany
Parking tuż przy głównej drodze nr 2711 Gościeradów – Kosin i niedaleko od źródełek.

Niedawno pisaliśmy o źródłach na terenie Dłubniańskiego Parku Krajobrazowego – gdzie znaleźć takie źródła w Małopolsce przeczytacie TUTAJ

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

1 komentarz

Paweł Cyc 9 lutego 2021 - 23:42

Moja dziewczyna wychowała się zaraz obok źródełka. Właśnie dzięki Twojemu artykułowi wspomina mi czasy swojego dzieciństwa! Dziękuję!

Odpowiedx

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci