Home PodróżePolska Gdzie z dzieckiem do kawiarni i restauracji w Krakowie – luty 2017

Gdzie z dzieckiem do kawiarni i restauracji w Krakowie – luty 2017

by Kasia

Chyba każdy z nas lubi wyjść do kawiarni lub restauracji. Jednak rodzice małych dzieci mają nieco trudniej żeby to zrealizować. Są dwa wyjścia – babcia lub opiekunka zostaje z maluchami, albo idziemy wszyscy razem.
Wychodząc z dziećmi, dobrze jest wybrać takie miejsce, w którym wszyscy będą się czuć dobrze. Nasze maluchy będą się mogły bezpiecznie pobawić a rodzice spokojnie porozmawiać. Takich miejsc dla rodzin z dziećmi jest kilka w Krakowie, ale prawie zawsze dość długo zastanawiamy się gdzie skierować swoje kroki…

Teoretycznie miejsc przyjaznych dla dzieci w Krakowie jest sporo, ale gdy jesteśmy na Rynku i akurat chcemy gdzieś usiąść, zaczyna być problem z wyborem.
Najlepszą pomocą w takiej sytuacji jest internet. Niestety nie tym razem. Najpopularniejszy artykuł w tym temacie (a przynajmniej taki, który się najlepiej wypozycjonował) opisuje wprawdzie siedem miejsc, ale niestety większość z nich już nie istnieje, albo się przeniosła. Mało tego, pisząc ten tekst okazało się, że kilka miejsc które znałam, też już przestało istnieć… Czyżby biznes oparty na rodzinach z dziećmi był mało opłacalny?

Jak to wygląda w praktyce? Są restauracje, które działają od kilku lat. W tym przypadku najwięcej zależy od tego, jak pozycjonowane i do kogo kierowane były tego typu miejsca. Ucząc się na błędach innych można wysnuć teorie – miejsca które bazowały tylko na „rozrywce” dla dzieci, plus najwyżej kawa i ciastko dla rodzica, najczęściej poznikały z mapy Krakowa. Za to te miejsca, które mają na pierwszym miejscu dobrą kuchnie, miłą atmosferę i przy okazji są miejscem dla rodziców z dziećmi, mają się dobrze, a co więcej, często trudno tam o miejsce i trzeba robić rezerwacje!
Zatem do dzieła – przedstawiamy nasze typy – kolejność losowa. Większość z nich odwiedziliśmy, do kilku jeszcze nie dotarliśmy. Niezmiennie czekamy też na Wasze podpowiedzi i ciekawe odkrycia!

Trzy Kaczki
Adres: ul. Obrońców Tobruku 29A
O tym miejscu słyszeli chyba już wszyscy krakowianie. Od niedawna na kulinarnej mapie Krakowa, a już to miejsce stało się bardzo popularne. Co tu dużo mówić – zachwycają – kulinarnie, wystrojem i pomysłami (akcje tematyczne). Duży plus za piękny ogródek i fajny plac zabaw.
Uwaga – w weekendy wskazana rezerwacja.
Udogodnienia dla dzieci: Krzesełka do karmienia, przewijak, plac zabaw

Kto wypuścił skowronka
Adres: Borkowska 32
To następna rodzinna restauracja – podobnie jak w przypadku Trzech Kaczek można tylko mnożyć zachwyty.
Uwaga – w weekendy wskazana rezerwacja.
Udogodnienia dla dzieci: Krzesełka do karmienia, przewijak, plac zabaw, pokój do karmienia, pampersy, chusteczki

Karma
Adres: Krupnicza 12/3 i Św. Wawrzyńca 9/2 (Wawrzyńca tylko w weekendy)
To miejsce bardziej dla rodziców – szczególnie tych lubiących dobrą kawę i niebanalne coś słodkiego do niej (ach te tarty!). Możemy tu wpaść na wspomnianą już kawę, ale dostaniemy też coś do jedzenia. A dzieci? W tym czasie radośnie bawią się mini kuchenką.
Udogodnienia dla dzieci: Krzesełka do karmienia, mini plac zabaw

Kompania Kuflowa
Adres: ul. Św. Gertrudy 26-29
To gigantyczna restauracja z równie gigantycznym placem zabaw. Jeszcze tu nie dotarliśmy – w weekendy trudno o miejsce i wskazana rezerwacja.
Udogodnienia dla dzieci: Krzesełka do karmienia, przewijak, duży plac zabaw, animatorki w weekendy

Kompania Kuflowa Sukiennice
Adres: Rynek Główny 3
Nowe miejsce, podobna nazwa jak to pod Wawelem, ale już bez tak dużego placu zabaw dla dzieci. Jak zapewniała mnie Pani z obsługi kredki i kolorowanki dla dzieci będą mieć.
Udogodnienia dla dzieci: Krzesełka do karmienia, przewijak, kolorowanki, kredki

Focha 56
Adres: Focha 42
Naprawdę miłe miejsce dla rodzin. Nieco oddalone od centrum – będzie dobrym pomysłem gdy jesteśmy na spacerze w okolicach Błoń. My często przyjeżdżaliśmy tu ze znajomymi, kiedy brakło pomysłów gdzie zakotwiczyć z dzieciakami w okolicach Rynku. Dzieci mają tutaj osobny pokój zabaw. Kulinarnie – rewelacja – miły zapach powita Was już przy wejściu.
Udogodnienia dla dzieci: Krzesełka do karmienia, przewijak, sala zabaw, latem plac zabaw na zewnątrz

Zablocie 13
Adres: Zabłocie 13
Jeszcze tu nie dotarliśmy, ale miejsce od dawna mnie kusi – jest tam gigantyczny plac zabaw przy sympatycznym ogródku. Niedaleko bulwarów nad Wisłą, więc to dobre miejsce na zakończenie spacerów. W niedziele organizują rodzinne obiady.
Udogodnienia dla dzieci: Krzesełka do karmienia, przewijak, plac zabaw

27 porcji
Adres: Al. Kasztanowa 1
To kultowe miejsce jeśli chodzi o smak. Dzięki ciekawemu pomysłowi na menu – zmienia się co miesiąc – przyciągało smakoszy nie tylko z Krakowa. Kiedyś na Ruczaju, obecnie w nowej lokalizacji. Właściciele dbają nie tylko o ciekawe smaki potraw – latem podziwiać możemy ekologiczne uprawy, hotel dla owadów i oczywiście jest też plac zabaw dla dzieci.
Udogodnienia dla dzieci: Krzesełka do karmienia, przewijak, kredki, kolorowanki, plac zabaw tylko na zewnątrz

Bunkier Cafe
Adres: pl. Szczepański 3a
Bardzo wygodne miejsce jeśli chodzi o lokalizacje – tuż przy Plantach. Dobra kawa i ciasta. Dla dzieci zbyt wielu atrakcji nie ma. Tuż przy stolikach jest niewielka piaskownica – rodzice mają więc maluchy cały czas na oku.
Udogodnienia dla dzieci: Krzesełko do karmienia, plac zabaw tylko na zewnątrz – piaskownica

LikeKonik
Adres: plac Wszystkich Świętych 4
Jedno z moich ulubionych miejsc na kawę i kakao dla Malwinki. Schowane w Pawilonie Wyspiańskiego, w piwnicach. Często zdarza się rezerwacja całej sali, bo to bardzo popularne miejsce na organizowanie urodzin. Największe atuty – ogromny plac zabaw z klockami, zjeżdżalnią i zabawkami. Uwielbiamy tu przychodzić zwłaszcza zimą. Możecie tu też przychodzić na zajęcia zorganizowane – grafik znajdziecie na stronie. Kulinarnie niestety zbyt wielkiego wyboru nie ma – dla rodziców kawa i niewielkie przekąski dla dzieci.
Udogodnienia dla dzieci: Krzesełka do karmienia, przewijak, plac zabaw, zajęcia dla dzieci

Stopklatka
Adres: Kazimierza Brodzińskiego 8
Dla miłośników kawy. Organizują dla dzieci warsztaty czekoladowe.
Udogodnienia dla dzieci: Krzesełka do karmienia, plac zabaw

Marchewka Bistro
Adres: al. Jana Pawła II 232
To miejsce z misją. Jak przeczytać możecie na stronie – „Celem jest popularyzacja idei zdrowego odżywiania i zachowań proekologicznych oraz przede wszystkim promocja pysznego jedzenia, które pochodzi od lokalnych, małopolskich rolników i producentów.” Jest tuż przy NCK, czyli też przy Łąkach Nowohuckich.
Udogodnienia dla dzieci: Krzesełka do karmienia, kredki, kolorowanki

Trattoria Rialto
Adres: Pasaż Ruczaj, Raciborska 17
Jeśli mieszkacie na Ruczaju, to chyba najwygodniejsze miejsce na wyjście z dzieckiem. Kawa, lody i dobre jedzenie. Dzieci mają osobny pokój zabaw.
Udogodnienia dla dzieci: Krzesełka do karmienia, plac zabaw

Choco Cafe
Adres: Wiślna 8
Świątynia dobrej kawy i czekolady – ale jeszcze nie sprawdziliśmy. Skoro jest kącik dla dzieci pewnie tam zaglądniemy wkrótce.
Udogodnienia dla dzieci: Krzesełka do karmienia, kącik do zabawy

Pino Garden
Adres: Na Błoniach 7
Tutaj też jeszcze nie byliśmy – ale miejsce zachęca do odwiedzin i gwarantuje że będzie smakowicie. Kolejne miejsce tuż przy Błoniach.
Udogodnienia dla dzieci: Krzesełka do karmienia, przewijak, plac zabaw

Fresh&Fun
Adres: ul. Królowej Jadwigi 136
Dalej od centrum, ale na pewno kusi jako miejsce wybitnie nastawione na odwiedziny rodzin z dziećmi.
Udogodnienia dla dzieci: właściwie można powiedzieć że znajdziecie tutaj WSZYSTKO co powinno być w miejscu nastawionym na odwiedziny rodzin z dziećmi – krzesełka do karmienia, przewijak, miejsce do karmienia, plac zabaw

Cichy Kącik Trattoria
Adres: Chodowieckiego 1
Jedno możemy zagwarantować – jest smaczne jedzenie. Dla dzieci jest latem sympatyczny plac zabaw. Blisko Błonia i Park Jordana.
Udogodnienia dla dzieci: Krzesełka do karmienia, przewijak, kącik dla dzieci, plac zabaw latem

Organic Coffee Park Jordana
Adres: Al. 3-go Maja 11a
Kawiarnia na terenie Parku Jordana, a tam jak wiadomo place zabaw i innych atrakcji dla dzieci jest pod dostatkiem. Zimą kusiło mnie żeby dotrzeć na pobliskie lodowisko, niestety nie zdążyliśmy. Jednak kawiarnie na pewno będzie jeszcze okazja odwiedzić.
Udogodnienia dla dzieci: Krzesełka do karmienia, kącik dla dzieci, tuż obok lodowisko w zimie

Klub Otwarty
Adres: Wieliczka, Józefa Jedynaka 16
Uwaga – czynne od 16. Dla rodziców kawa i ciacho, dla dzieci zorganizowane zajęcia. Miejsce prowadzone przez ludzi z prawdziwą pasją!
Udogodnienia dla dzieci: Krzesełka do karmienia, przewijak, zajęcia dla dzieci – grafik na stronie

Zielonki – Malinowy Anioł
Adres: Zielonki, Krakowskie Przdmieście 140
Kolejne miejsce gdzie znajdziecie dobre jedzenie i miłą atmosferę. Od dawna na naszej liście – może wracając z wiosennych wycieczek wreszcie tam zaglądniemy.
Udogodnienia dla dzieci: Krzesełka do karmienia, przewijak, plac zabaw, latem plac zabaw na zewnątrz

A gdy będzie potrzeba zrobić zakupy? Czy jest szansa wyruszyć na sklepy z dzieckiem?
Zdecydowanie tak. Praktycznie wszystkie krakowskie galerie handlowe mają ofertę rozrywek dla małych dzieci. Szczególnie na tle innych wyróżnia się Galeria Kazimierz. Jest tam spory zewnętrzny plac zabaw dla starszych dzieci (ale to wiadomo w sezonie letnim), a w środku jest Pokój Maluszka gdzie można przewinąć dziecko a nawet podgrzać butelkę.

Wymienione miejsca były głownie wybrane na okres jesienno zimowy. Kiedy zaczyna się robić cieplej miejsc z miłymi ogrodami i niewielkimi placami zabaw na zewnątrz jest znacznie więcej!

Przegląd miejsc przyjaznych dzieciom zrobiłam w lutym 2017 roku. Postaram się co jakiś czas uaktualniać listę. Liczę też na Waszą pomoc i propozycję miejsc które warto odwiedzić, a nie znalazły się w tym wpisie.

Wybierasz się do Krakowa i szukasz noclegu?
Polecamy AirBnb i mieszkanie naszych fantastycznych znajomych w sercu magicznego Kazimierza! Przy rejestracji z tego linka dostaniesz ok 100 zł na pierwszy nocleg. Mieszkanie znajdziecie TUTAJ

*****NOWE*****
C-2 Południe Cafe
ul.Górali 5
Poleca Ola

TAO Teppanyaki & More
Józefińska 4
Poleca Agnieszka – „maja piękny ogród (zimowy też), plac zabaw, huśtawki, trampolinę, ściankę wspinaczkowa, a nawet króliki biegające po ogrodzie”

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

17 komentarzy

Agnieszka/zależna w podróży 1 marca 2017 - 12:28

Kasia super! Uwielbiam takie praktyczne wpisy! Mi to na razie niepotrzebne, ale będę podsyłała znajomym dzieciatym :)

Odpowiedx
Kasia Pustelny-Szewczyk 2 marca 2017 - 15:19

:))) Bardzo się ciesze! Ja ostatnio taka wygodna się zrobiłam, że upycham na blogu to, co sama potrzebuje. Mam już listę bezpłatnych muzeów – http://kasai.eu/2016/krakow-bezplatne-muzea/, a już zaraz lista miejsc i firm od kajaków! Bo jak sie tylko zrobi ciepło z kajaka nie wysiadamy ;) Usciski serdeczne!

Odpowiedx
Kurs niemieckiego 1 marca 2017 - 18:57

Do Krakowa jeżdżę minimum raz w roku z rodzina, wiec wpis się przyda. Dzięki! Już mam zapisane w zakładkach ;)))

Odpowiedx
Kasia Pustelny-Szewczyk 2 marca 2017 - 15:17

Bardzo mi miło! Może lista się jeszcze powiększy :) Pozdrawiam serdecznie!

Odpowiedx
Kurs niemieckiego 4 marca 2017 - 11:07

Byłoby mi niezmiernie miło (choć i tak jest już duża) ;)

Odpowiedx
Magda 2 marca 2017 - 10:28

Niestety 3 kaczki pod względem kulinarnym strasznie nas rozczarowały :( lasagne odgrzewana i podana zimna do tego bez samku, rosół okropnie przesolony. Duży plus za odliczenie od rachunku w/w potraw. I to z inicjatywy obsługi. Kiedy pani kelnerka zobaczyła mój pełny talerz zapytała czy mi nie smakowało i dlaczego a następnie powiedziała, że przekaże kucharzowi i odliczy to od rachunku. Ale chyba dam im jeszcze jedną szansę. Poza tym miejsce bardzo sympatyczne, zwłaszcza ogórdek latem.

Odpowiedx
Kasia Pustelny-Szewczyk 2 marca 2017 - 15:17

Och to faktycznie pech. Jednak jak opisujesz to jak się zachowała pani kelnerka potwierdza tylko że to miejsce godne polecenia. Oby następnym razem było lepiej. Ja juz nie mogę sie doczekać kiedy zrobi się ciepło i posiedzimy w ich cudownym ogródku! Pozdrawiam!

Odpowiedx
Julia K 31 lipca 2017 - 14:59

My ostatnio z naszym siedmioletnim historykiem trafiliśmy do restauracji piwnica pod złotą pipą. genialny wystrój i atmosfera!

Odpowiedx
Kasia 1 sierpnia 2017 - 9:42

Ach chodziłam tam kiedyś na gruszkę w czekoladzie – cudowny smak. Ale to było jakieś 10 lat temu… :) Pozdrawiam

Odpowiedx
Kasia Pustelny-Szewczyk 13 stycznia 2018 - 9:02

Ach chodziłam tam kiedyś na gruszkę w czekoladzie – cudowny smak. Ale to było jakieś 10 lat temu… :) Pozdrawiam

Odpowiedx
Chlorofil 25 października 2017 - 13:13

Przepraszam, ale gdzie niby w Stopklatce jest plac zabaw? Cała kawiarnia składa się z dwóch małych salek. Lubię tam przychodzić, ale żadnego placu zabaw dla dzieci tam nie ma.

Odpowiedx
Kasia Nowak 9 lutego 2021 - 23:44

Dzięki za to zestawienie, na pewno wybiorę się do jednej z tych restauracji, ale plac zabaw musi być obowiązkowo :)

_______________________________
https://spil.pl/dlaczego-warto-postawic-na-plac-zabaw-przy-restauracji/

Odpowiedx
Ares Karpecki 29 maja 2018 - 16:47

Super wpis, teraz wybieramy się teraz na długi weekend i wpis się przyda. :) Z wymienionych we wpisie restauracji nic nie kojarzę :( z komentarzy tylko ta piwnica pod złotą pipą kiedyś gdzieś mi mognęła, chyba ktoś ze znajomych ją polecał. :) Zobaczymy, pozwiedzamy, będzie fajnie!

Odpowiedx
Kasia Pustelny-Szewczyk 30 maja 2018 - 6:50

Hej, to udanego weekendu. Jeśli traficie na jakieś nowe, fajne miejsce – podrzuć adres. Pozdrawiam serdecznie!

Odpowiedx
Ares Karpecki 9 lutego 2021 - 23:44

ja polecam też wybrać się do piwnicy pod złotą pipą na floriańskiej. byłem tam właśnie z rodzinką niedawno. :)

Odpowiedx
Marek 9 lutego 2021 - 23:44

Mają tam jakieś atrakcje dla dzieci poza akwarium w pubie? ;)

Odpowiedx
Ola Nowakowska 9 lutego 2021 - 23:44

Ja do listy dorzuciłabym jeszcze Sakana sushi na 3go maja. Jedzenie jest przepyszne, pięknie podane, czuć ze ryba jest swieza. Obsługa opisuje co mamy na talerzu, na prawdę bardzo się starają. My byliśmy tam w niedzielę i był animator dla dzieci, nasza Zuzka była zachwycona , nie mogliśmy jej odciągnąc od zabawy. Knajpa w 100 % przyjazna rodzinom z dziećmi

Odpowiedx

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci