Home Rusz się! Bolek i Lolek zwiedzają Polskę

Bolek i Lolek zwiedzają Polskę

by Kasia

Przez cały czerwiec zabieraliśmy Was do ciekawych miejsc na trasie wędrówki Bolka i Lolka z książki Bolek i Lolek zwiedzają Polskę. Teraz, w trakcie wakacji, czas na małe podsumowanie. Może znajdziecie tu inspiracje, gdzie wyruszyć z dzieciakami na fascynującą wycieczkę i podobnie jak Bolek i Lolek odkryjecie ciekawe miejsca w Polsce?


Książka Zuzanny Kiełbasińskiej, to istna kopalnia pomysłów na wycieczki po naszym kraju. Znajdziecie tam miejsca znane i tłumnie odwiedzane – Bałyk, Tatry, Kraków, Warszawa itp. Są też takie, które były dla nas samych zaskoczeniem – perełki, w których trudno spotkać rzesze turystów. Kruszyniany, Czartowe Pole, Góra Grabarka, Wdzydze Kiszewskie, Bielsko Biała. Wszystkich ciekawych miejsc jest w książce 30. Dla nas niesamowitą satysfakcją jest to, że większość z nich widzieliśmy.
Co szczególnie polecamy?

Wdzydze Kiszewskie


Niesamowite miejsce w sercu Pojezierza Kaszubskiego. Byliśmy tam dwa razy i za każdym razem była to fantastyczna przygoda. Wdzydze i okolice to oczywiście piękne lasy, spływy kajakowe rzeką Wdą i przede wszystkim cudowny skansen – pierwszy skansen na ziemiach Polskich, założony w 1906 roku staraniem Izydora i Teodory Gulgowskich. Więcej o Wdzydzach i okolicy przeczytacie TUTAJ.

Kruszyniany


Ach Podlasie… Chyba każdy, kto odwiedzi tą sielską krainę zakocha się w niej bez pamięci. A jak Podlasie to Kruszyniany! Mała miejscowość a taka ciekawa – znajdziecie tam najprawdziwszych Tatarów i skosztujecie kuchni, która głęboko zapadła nam w pamięć. Mam nadzieję, że w końcu tam jeszcze raz wrócimy. Nasze zachwyty nad Podlasiem znajdziecie Tutaj.

Czartowe Pole


To nasze odkrycie z ubiegłego roku. Roztocze pokochaliśmy ogromnie, a Rezerwat Czartowe Pole to jak wisienka na torcie. Jest tam niezbyt trudna trasa przez mosteczki i kładki, tuż nad rzeką Sopot. Koniecznie się wybierzcie – pokochacie tak mocno jak my! Więcej zdjęć i opis trasy Tutaj.

Bielsko Biała


Które dziecko nie marzy, żeby zobaczyć miejsce gdzie powstawały jego ulubione kreskówki? Ok, pewnie większość z Was doda, że nie tylko dziecko! Oczywiście cała nasza trójka miała wielką frajdę podczas zwiedzania Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej. Tego miejsca nie może zabraknąć na trasie podróży Bolka i Lolka – tam w końcu powstawały filmy o tych dwóch urwisach. Nasze zachwyty tym miejscem znajdziecie Tutaj.

Kraków


To zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Ma swój klimat i niesamowitą atmosferę. Każdy chyba zna Wawel, Rynek, Sukiennice. My zachęcamy do poznawania też mniej turystycznych miejsc i oczywiście polecamy odwiedzać muzea z dzieciakami. Więcej o nietypowych atrakcjach Krakowa znajdziecie Tutaj. A Bolek i Lolek? Zdradzę Wam sekret – to właśnie w tym mieście zaczyna się przygoda chłopaków z książeczki i poszukiwanie… a nie, sami musicie o tym przeczytać w książce. ;)

Katowice


Najbardziej zielone miasto w Polsce, pełne ciekawej, nowej architektury, gdzie historia i tradycja płynnie się przeplatają? Tak to wszystko w Katowicach.
Jestem pewna, że każdego z Was to miasto pozytywnie zaskoczy! Nas zauroczyło Muzeum Śląskie powstałe na terenach dawnej Kopalni Katowice i oczywiście klimatyczny Nikiszowiec. Sporo o Katowicach przeczytacie Tutaj.

W książce „Bolek i Lolek zwiedzają Polskę” są też miejsca, których nie znamy, ale mam nadzieję szybko je odwiedzimy i te braki nadrobimy!
Jakie są więc nasze plany wycieczkowe tropem Bolka i Lolka? Bardzo proszę:

  • Lublin
  • Kudowa Zdrój
  • Gryfino
  • Żelazowa Wola
  • Ostrów Wielkopolski

Jednak ta książka to nie tylko zbiór ciekawych miejsc w Polsce. Znajdziecie tam przepięknie ilustracje Anny Nowackiej oraz zagadki, które jeszcze bardziej pobudzają wyobraźnię małych czytelników!

Jeśli się zastanawiacie dlaczego właściwie Bolek i Lolek ruszyli na podróż po całej Polsce, to my Wam tego nie zdradzimy! Musicie zaglądnąć do książki!


Bolek i Lolek zwiedzają Polskę

Tekst: Zuzanna Kiełbasińska
Ilustracje: Anna Nowacka
Wydawnictwo Znak Emotikon
Profil książki na FB: https://www.facebook.com/przygodybolkailolka
Książkę znajdziecie tutaj – http://czytam.pl/k,ks_614736,Bolek-i-Lolek-zwiedzaja-Polske-Kielbasinska-Zuzanna.html

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

1 komentarz

Magda 26 lipca 2017 - 20:38

Na razie sami czytamy na sucho tę książkę bo … gips nas zatrzymał w domu. :(Choć już mamy swoją listę co chcielibyśmy zobaczyć. Na początek Poznań i okolice – tak zdecydowały dziewczynki. Bardzo fajna książka dla dzieci i nie tylko.

Odpowiedx

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci