Home PodróżePolska Jesień nad Bałtykiem – Dąbki

Jesień nad Bałtykiem – Dąbki

by Kasia

Przyznam się Wam szczerze, że wśród moich wszystkich podróżniczych marzeń czołowe miejsce zajmuje pragnienie wyprawy jesienią nad Bałtyk. Jak do tej pory tylko dwa razy się udało. Pierwszy raz, kiedy Malwinka miała nieco ponad roczek (więcej Tutaj). Drugi raz się właśnie dzieje. Jesteśmy w Dąbkach!

Nocowanie.pl - najlepsze noclegi w dobrej cenie. Rezerwuj online!

Chyba każdy, kto choć raz zakosztuje jesiennego wyjazdu nad polskie morze się zachwyci. Cisza, spokój… Połowa fast foodów zamknięta. Na plaży głównie emeryci i rodziny z dziećmi. Choć kogoś, kto wakacje utożsamia z dobrą zabawą, restauracjami i bogatym życiem nocnym jesienne terminy powinien omijać z daleka.
Jesień to też niesamowite widoki na plaży. Chmury, cudowne światło i duże fale. Po prostu raj dla fotografa!


Są też oczywiście minusy. Jest zdecydowanie chłodniej (choć ja we wrześniu pięknie się opaliłam), dzień jest krótszy, a częste sztormy i wiatr mocno limitują czas spędzany na plaży… Obowiązkowe wyposażenie jesiennego plażowicza to gumiaki i kurtka z kapturem.


Osobnym rozdziałem są piękne zachody słońca nad morzem. Każdy jest inny, każdy ma kilka aktów i warto zostać do samego końca, aż ostatni promyk pokoloruje chmury na całym niebie. Rezygnować z tego, to tak jakby wyjść przed finałem z teatru…


Nadmorskie miejscowości to też często przepiękne lasy. Tymi w Dąbkach jestem wprost zachwycona. Gdy na plaży wiatr dosłownie urywa głowę, można spacerować cudownie wyciszonymi leśnymi ścieżkami.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci