Gdzie pojechać na krótką wycieczkę niedaleko Krakowa? Możliwości jest naprawdę wiele. W sobotę wybraliśmy się do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic.
IMG_3165
Zapewne większość z Was była już w tych dwóch miejscach. My podobnie. Fajnie jest jednak obserwować jak z czasem oba miasteczka pięknieją. Remontowane są kamieniczki i kościoły – w obu miastach mające duże znaczenie.


W Kalwarii obowiązkowy punkt programu to odwiedziny w Klasztorze OO. Bernardynów. Dla naszego znajomego zakonnika przywieźliśmy przy okazji kadzidło prosto z Omanu.


W Wadowicach miałam nadzieję, że zobaczymy jak zmieniło się muzeum w domu rodzinnym Karola Wojtyły. Niestety prace nadal trwają, będzie więc za jakiś czas okazja na kolejną wycieczkę. Wadowice szczególnie wypiękniały przez ostatnie lata – zadbany Rynek, masa kwiatów, fontanna.


No i wszechobecne kremówki. My testowaliśmy te w Kawiarni Mieszczańskiej (polecone przez miejscową sprzedawczynie precelków) – niestety szału nie było. Jak na razie niezachwianie na pierwszym miejscu wśród kremówek króluje u mnie ta z Cukierni Czarodziej w Krakowie.
Wycieczki były krótkie, bo blisko. Dzięki temu wieczorkiem był czas żeby posłuchać jazzu na Małym Rynku w ramach Nocy Jazzu. Malwince się podobało, a my pierwszy raz od ponad roku byliśmy o tak późnej porze na Rynku… Chyba trzeba to wkrótce powtórzyć!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

4 komentarze

Ania 22 lipca 2013 - 22:33

No pewnie, że w Czarodzieju kremówki są najlepsze! Moja Mama tam pracuje ;)

Odpowiedx
Monika 22 lipca 2013 - 22:42

Zgadza się najlepsze w czarodzieju, a te w Wadowicach w większości przywożone są z cukierni krakowskich :)

Odpowiedx
Domi 23 lipca 2013 - 13:05

Też mi bardziej smakują krakowskie kremówki :)

Odpowiedx

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci