Home PodróżeNorwegia Norwegia – Święto Flagi

Norwegia – Święto Flagi

by Kasia

Jest taki dzień w Norwegii, kiedy wszyscy mieszkańcy ubierają się w odświętne, tradycyjne stroje i celebrują Święto Flagi. Wszystko to 17 maja (Syttende Mai). Jeśli możecie być w tym dniu w Norwegii – polecamy. To naprawdę niezapomniane przeżycie!

Nocowanie.pl - najlepsze noclegi w dobrej cenie. Rezerwuj online!


17 maja – Dzień Niepodległości, to święto upamiętniające rocznicę przyjęcia konstytucji w Eidvoll w 1814 roku. Teraz w każdej, nawet najmniejszej miejscowości wszyscy mieszkańcy tłumnie wylegają na ulicę. Widać autentyczna radość tych ludzi – maszerują wszyscy – duzi, mali, starzy i nawet radośni przyszli maturzyści (Russ) ubrani na czerwono.


Mieliśmy możliwość obserwacji tej radosnej gromady w miejscowości Tvedestrand. Wąskie uliczki z drewnianymi, białymi domkami. Wszędzie dominują kolory flagi norweskiej – niebieski, czerwony i biały. A ubrania to już zachwyt nieskończony. Tradycyjny strój nazywa się Bunad. My oglądaliśmy głównie stroje używane w Amli i okolicznych wsiach. Charakterystyczny dla nich jest gorsecik z czerwonego adamaszku i haftowana lniana chusta na głowę.

INFORMACJE PRAKTYCZNE
Norwegię poznawaliśmy dzięki Wiktorowi i Agnieszce z Nordtrip. Oferują oni kompleksową opiekę podczas pobytu w Norwegii – odbierają z lotniska, organizują wycieczki do najciekawszych atrakcji kraju oraz dają nocleg w swoim prawie 160 letnim, klimatycznym domu. Z Nordtrip wyruszycie na rejsy po okolicznych fiordach i poznacie najpiękniejsze zakątki Norwegii.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

3 komentarze

Natalia 17 maja 2017 - 22:29

Piękne te zdjęcia. Chyba przeproszę się z lustrzanką :)

Odpowiedx
Kasia 23 maja 2017 - 9:40

Och tak, lustrzanka ma jednak jakąś magie… Pozdrawiam! :)

Odpowiedx
Kasia Pustelny-Szewczyk 13 stycznia 2018 - 9:15

Och tak, lustrzanka ma jednak jakąś magie… Pozdrawiam! :)

Odpowiedx

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci