Home PodróżePolska Kajaki na Kaszubach – rzeka Wda

Kajaki na Kaszubach – rzeka Wda

by Marek

Tym razem mamy szczęśliwą kumulację: byliśmy wreszcie na kajakach i odwiedziliśmy Szwajcarię Kaszubską. Kajaki marzyły się nam odkąd zakosztowaliśmy jak fantastycznie pływa się po małych rzeczkach i jeziorkach na Podlasiu. Zachwyty nad Kaszubami słyszeliśmy od wielu osób. I wreszcie się udało.

A wszystko dzięki PTTK i warsztatom zorganizowanym w ramach konkursu Turystyczna Rodzinka 2013. Program na 4 dni pobytu był naprawdę bogaty: kajaki, rowery, żagle, ogniska i zwiedzanie okolicy. Więcej na temat samych warsztatów będzie w kolejnym wpisie.

Nas oczywiście najbardziej zachwyciły kajaki! W ośrodku PTTK czekały na nas naprawdę komfortowe. Spływ zaczynaliśmy w okolicy wsi Rybaki. Trasa liczyła ok. 17 km i zajęła nam jakieś 4 godziny.

Po drodze mieliśmy dwa postoje i jedną „przenoskę”, przepływaliśmy pod urokliwymi mostkami, niektórymi tak nisko nad rzeczką, ze ledwie przepływał kajak , a my musieliśmy się w nim całkiem chować.

Wiele radości dawało też przepływanie pod zwalonymi pniami drzew i gałęziami tuż nad woda. Spotkaliśmy łabędzie i perkozy.

Trasa zajęła nam aż 4 godziny – dlatego nie odważyliśmy się zabrać Malwinki. W naszej grupie był jednak 10 miesięczny Wojtuś. Zarówno rodzice jak i smyk dzielnie pokonali cala trasę.

Po tym spływie mamy wreszcie nieco większe kajakowe doświadczenie. Mam nadzieje ze będzie wreszcie okazja wykorzystać to w praktyce.

Dla chętnych na spływ w przystani PTTK są proponowane trzy trasy:

  • z Lipusza (23km)
  • z Rybaków (17km)
  • z j. Schodno (12km)

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by wystartować z dowolnego innego miejsca – wszystko do uzgodnienia z obsługą wypożyczalni. :)

Więcej zdjęć:

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci