Home PodróżePolska Wodospad Trzy Wody – ciekawostka na Podkarpaciu

Wodospad Trzy Wody – ciekawostka na Podkarpaciu

by Kasia

Tym razem skusiły nas okolice Krosna. Okolica jest niezwykle malownicza i chyba najbardziej znana za sprawą Rezerwatu Prządki. My tym razem odkryliśmy niezwykle ciekawy Wodospad Trzy Wody.

Od dawna staramy się spędzać święta możliwie aktywnie. W ubiegłym roku Święta Bożego Narodzenia spędziliśmy we Lwowie. W tym roku, zachowując wszelkie możliwe środki ostrożności pojechaliśmy do mojej mamy, na Podkarpacie.
Kusił nas wyjazd w Bieszczady, ale zimą to kiepski kierunek na wycieczki rodzinne, gdy mamy w ekipie osiemdziesięciolatkę. Szukaliśmy miejsca na lekki spacerek i właśnie okolice Krosna idealnie nadawały się na taką wycieczkę.

Najbardziej znany jest tutaj Rezerwat Prządki. Odwiedziliśmy go już kiedyś. Tak więc z tym większym zapałem zaczęłam szukać jeszcze czegoś ciekawego w okolicy.

Okazało się, że nie było to takie trudne. Okolica aż upstrzoną jest ciekawostkami. Tak trafiliśmy na Wodospad Trzy Wody.

Wodospad Trzy Wody i ścieżka edukacyjna w Komborni

Trzy Wody to największy i najbardziej malowniczy wodospad położony w Czarnorzecko-Strzyżowskim Parku Krajobrazowym. Ma wysokość około 5 m, a szerokość u podstawy dochodzi do 6 m. Ilość przepływającej wody jest okresowo zmienna i zależnie od poziomu wody w zasilanym go strumieniu. My mieliśmy szczęście, bo wodospad był całkiem okazały.

Trasa jest dobrze oznakowana ( czarny szlak), a w kilku miejscach są strzałki kierujące na właściwe ścieżki. Wykreślamy na szlaku zgrabną pętelkę i po drodze mamy kilka tablic edukacyjnych.

Zaginione Skałki

Jednym z ciekawszych miejsc są tajemnicze Zaginione Skałki. Przejście zabezpieczone jest drewnianymi poręczami, a skałki malowniczo obrośnięte mchem.

Jednak już sam las tutaj jest niezwykle atrakcyjny. Wąskie ścieżki, zielony mech i skałki co kilka kroków. Spacer tutaj to prawdziwa przyjemność!

W pobliżu wodospadu są ławeczki i można tu zrobić piknik. Do wodospadu jednak nie ma szans podejść. Ale z drewnianej platformy widokowej jest bardzo ładny widok.

Zachwycające Podkarpacie – okolice Krosna

  • Rezerwat Prządki
  • ruiny zamku Kamieniec
  • Rezerwat Herby
  • Wodospad Trzy Wody
  • wieża na Cergowej
  • Haczów – drewniany kościół
  • Korczyna – pijalnia czekolady
  • Wieża widokowa w Korczynie
  • Skałki Sokoli Grzbiet
  • źródło Mieczysław

Ciekawostki na Podkarpaciu:

Wodospad Trzy Wody – informacje praktyczne

Parking bezpłatny, tuż przy drodze. Jest tam tylko kilka miejsc.

Trasa łatwa, ale zdecydowanie nie z wózkiem dziecięcym. Może być miejscami błoto i ślisko na stromych zejściach.

Trasa zajęła nam około 1,5 godziny i zrobiliśmy prawie 3 km.

Total distance: 2819 m
Max elevation: 661 m
Min elevation: 591 m
Total climbing: 152 m
Total descent: -153 m
Total time: 01:29:43
Download file: pl-mlp-wodospad-trzy-wody-kasai.eu.gpx

Więcej ciekawostek z Podkarpacia znajdziecie TUTAJ

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci