Home PodróżeSłowacja Wiosna na Słowacji – Dolina Prosiecka i Kwaczańska

Wiosna na Słowacji – Dolina Prosiecka i Kwaczańska

by Kasia

Rzadko się zdarza, że z taką przyjemnością wracamy na szlaki które już dość dokładnie poznaliśmy. W tym jednak przypadku to prawdziwa przyjemność. Dolina Prosiecka i Kwaczańska jest za każdym razem inna i zaskakuje. Tym razem oglądaliśmy obie doliny w wiosennej odsłonie.

To nasz trzeci pobyt w tych okolicach. Pierwszy raz zrobiliśmy wycieczkę tylko po dolinie Kwaczańskiej. To wariant polecamy na mniej wytrwałych – dolinka jest krótka i na końcu czeka nagroda w postaci uroczego miejsca na piknik przy Młynach.
Druga nasza wycieczka tutaj to już pełna pętelka – czyli ok 21 km. Może i daleko, może i cały dzień w trasie ale widoki niezapomniane.

Dolina Prosiecka i Kwaczańska

Tym razem zaczęliśmy znowu od Doliny Prosieckiej. Na szczęście pogoda dopisała i cudowne słońce towarzyszyło nam przez całą trasę – też w skałach i na drabinach. A taki był właśnie cel tej wycieczki – zrobić zdjęcia nie tylko z pochmurnym niebem jak ostatnio, ale pełne błękitu i słońca.

Jeśli lubicie bardziej wymagające szlaki to dolina Prosiecka będzie dla Was doskonała – są tam podejścia po drabinach, klamrach i z łańcuchami. Jednak spokojnie – nasza pięciolatka doskonale sobie tam radzi wiec każdy da radę.


Wiosną obie doliny są usiane kobiercami kwiatów. Jak nigdy też zachwyca zieleń – liście są jeszcze młode i soczyście zielone.


Wiosną liczyliśmy na wyższy stan wody i miałam nadzieję że wodospady w dolinach będą imponujące. Niestety, nie tym razem.


Tym razem nie wracaliśmy łącznikiem pomiędzy dolinami (szlak żółty). Nasi kochani znajomi którzy wybrali lżejszy wariant i zdobyli dolinę Kwaczańską, podrzucili nas na koniec wycieczki do naszego samochodu zaparkowanego w Prosieckiej. Zaoszczędziło to nam dobre dwie godziny. Wspólnie zrobiliśmy też obowiązkowy piknik przy zabytkowych młynach.


Tutaj zapis naszej trasy

Relive 'Morning May 5th’

Informacje praktyczne

Ważna informacja – zielony szlak na Prosieczne (1372 m.n.p.m) nadal jest zamknięty.

Parking w dolinie Kwaczańskiej – 2 € za cały dzień
Dokładny opis szlaków znajdziecie w naszych poprzednich wpisach TUTAJ

Trasa – Dolina Prosiecka – Kwaczańska

Łącznik pomiędzy dolinami – żółty szlak

https://kasai.eu/2017/slowacja-znana-dolina-kwaczanska/https://kasai.eu/2017/slowacja-dolina-prosiecka-kwaczanska/

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci