Home PodróżeCzechy Czechy – Skalne Grzyby, czyli Skalne Miasta to nie wszystko

Czechy – Skalne Grzyby, czyli Skalne Miasta to nie wszystko

by Kasia

Przyznam się szczerze, że planując wyjazd do Czech i mając głownie w planach zobaczenie dwóch rejonów – Adršpach i Teplice, nie wgłębiałam się w specyfikę okolicy. A zaraz chyba sami przyznacie, że jednak warto zobaczyć tam trochę więcej niż tylko Skalne Miasta.

 

Skałki które głownie znamy to Skalne Miasta w Teplicach i Adršpach. Jednak cała okolica, aż do granicy z Polską usiana jest ciekawymi formacjami skalnymi. Oczywiście nasze Błędne Skały też należą do tego masywu, jednak po stronie Czeskiej jest ich nieporównanie więcej. Szybko kazało się, że w tej okolicy możemy siedzieć przez tydzień i codziennie odkrywać uroki tej niesamowitej krainy.

P1170536
Jeśli więc zobaczycie już te najbardziej znane szlaki, warto odkryć nowe miejsca nie tak tłumnie odwiedzane.
My wybraliśmy się w Skały Broumowskie. Niedaleko są też inne ciekawe szlaki i jak już zakosztowaliśmy jak fajne są tutaj wycieczki, aż żal było wyjeżdżać nie poznawszy wszystkich…
Naszą krótką wyprawę zaczęliśmy z parkingu powyżej miejscowości Slavný. Chcieliśmy zobaczyć Skalne Grzyby. Niestety brakło już czasu na inne ciekawe miejsca – malowniczy Parów Zajęczy (Zaječírokle) i inne charakterystyczne skałki- Lucyfer, Teściowa Czarta (Čertovatchyně) i Kamienna Brama.

P1170540

IMG_7958

IMG_7981

IMG_8046

IMG_8007

IMG_8027

IMG_8020

IMG_8030

IMG_8059

IMG_8061

IMG_8063

IMG_8067

Informacje praktyczne – czerwiec 2015
Parking – 60 koron (po południu zapłaciliśmy jednak już tylko 40 koron)

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

1 komentarz

Joanna 11 września 2015 - 22:29

Jakie to cuda są na tym świecie. Wszystko wygląda bajecznie. Oczywiście powiększam listę miejsc do zobaczenia. ;]

Odpowiedx

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci