Home PodróżeIzrael Izrael – spełniamy marzenia

Izrael – spełniamy marzenia

by Kasia

Przyznamy się Wam szczerze, że od lat patrzymy z tęsknotą w stronę Izraela. Od wielu osób słyszeliśmy, że to niesamowicie piękny kraj i po prostu chcieliśmy go w końcu zobaczyć. Chcieliśmy, ale jakoś trudno było się nam zdecydować. W końcu nadszedł ten moment – lecimy!


Podobnie jak w przypadku każdej naszej wycieczki, przygotowanie to wertowanie internetu w poszukiwaniu relacji i praktycznych informacji. Tym razem mieliśmy szczęście, bo większość naszych znajomych już tam była i otrzymaliśmy od nich ogrom dobry rad i ciekawostek.

Jako pierwszą muszę wymienić Anię z bloga Kraina rozkoszy podniebienia. Ania nie prowadzi bloga podróżniczego, tylko kulinarny, ale aż usiadłam z podziwu gdy dostałam od niej cały plan na Izrael. Aniu dziękujemy jeszcze raz.

Nie było by też tego wyjazdu, gdyby nie ogromna pomoc Agnieszki z bloga Zależna w podróży. Sami zobaczcie jakie fantastyczne wpisy ma o Izraelu na swoim blogu. Powiem szczerze, że czytając już chciałam Tam być!

Kolejnym ważnym dla nas blogiem jest Plan podróży. Powiem Wam szczerze, nie tylko w tym przypadku. Po dobre rady do Bożeny uderzam zawsze. To od niej mogę przede wszystkim uzyskać odpowiedz na fundamentalne pytanie – Czy ja tam chcę i czy będzie się nam tam podobać? Bożena zna nas tak dobrze, że udzieli tej odpowiedzi zawsze precyzyjnie. Druga sprawa, że Bożena była w Izraelu dwa razy (podobnie jak w Japonii) – a jak wiadomo wracamy do miejsc które podobają się nam wybitnie bardzo.

Do kogo jeszcze warto zaglądnąć szukając informacji o Izraelu:

Izrael, Tel Awiw: dlaczego warto tam pojechać?

Morze Martwe – najlepsze naturalne spa na świecie.

Do Izraela z arabską i irańską pieczątką w paszporcie

Tel Awiw – Petra – Tel Awiw


https://gramwzieloneblog.wordpress.com/2016/01/20/cztery-tygodnie-w-izraelu/
http://www.spakowanawalizka.pl/www/kraje/izrael/
http://www.lkedzierski.com/izrael/
www.lukaszsupergan.com/1000-trudnych-kilometrow-przejsc-izraelski-szlak-narodowy/
http://www.odprawieni.pl/category/izrael/
http://www.mamasaidbecool.pl/
https://yuliyael.wordpress.com/category/bliski-wschod/
http://www.szpilkinamapie.pl/tag/izrael/
http://gdziewyjechac.pl/ciekawe-miejsca-w-azji/ciekawe-miejsca-na-bliskim-wschodzie/
http://petrykivka.pl/izrael/
https://wesolowski.co/2015/06/19/jerozolima-punkty-widokowe/
http://kolemsietoczy.pl/tag/izrael-relacja/

Nasze przygotowania wspierało też wydawnictwo Pascal. Otrzymaliśmy dwa przewodniki. Bardzo zależało mi na zdjęciach i praktycznych informacjach. W jednym mieliśmy dużo zdjęć i fajnie rozpisane trasy wycieczek, w drugim wiele praktycznych informacji.

Często pytacie nas jak przygotowujemy się do wyjazdu – czy rezerwujemy wcześniej hotele itp. W tym przypadku zatrzymujemy się w trzech hotelach, uznawanych często za jedne z najlepszych hoteli i hosteli w Izraelu:
– Jerozolima – Abraham Hostel Jerusalem

– Nazaret – Fauzi Azar Inn by Abraham Hostels

– Tel Aviw – Abraham Hostel Tel Aviv

Na radosne odkrywanie Izraela wyposażyli nas:

   
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci