Home PodróżeWietnam Wietnam – okolice Hoi An

Wietnam – okolice Hoi An

by Kasia

O Hoi An, mieście lampionów już pisałam. Miasto jest ciekawe i bardzo malownicze. Jednak, gdy wyruszymy za miasto, znajdziemy równie dużo ciekawych miejsc i przepięknych krajobrazów.

Nocowanie.pl - najlepsze noclegi w dobrej cenie. Rezerwuj online!


Bardzo polecamy wynająć skuter choćby na jeden dzień. Jesteście wtedy niezależni i w swoim tempie zwiedzicie My Son i okolice Hoi An.
Co warto zobaczyć?

1. Galeria i muzeum garncarstwa

Tuż pod miastem jest ciekawa wioska – wioska garncarzy. Tam tradycje lepienia z gliny sięgają daleko wstecz. Niestety gdy byliśmy, warsztaty nie pracowały. Pozostało nam więc tylko zobaczyć galerie, która na szczęście była otwarta. Sam budynek zasługuje już na uwagę. Ciekawy współczesny projekt doskonale wpisuje się w tematykę ekspozycji. Jednak zanim wejdziemy do środka, już w ogrodzie mamy prawdziwy szał ceramiczny. Rzeźby małe i duże, wkomponowane w ogród i oczko wodne. Jest też zakątek, gdzie zobaczycie gliniane repliki najsłynniejszych budowli z całego świata. Są tu też charakterystyczne budowle z Wietnamu.
W galerii są prezentowane ceramiczne wyroby współczesne i te mające setki lat.

2. Wioska rybacka

Tuż obok galerii z ceramiką, jest kolorowy rząd budynków, tuż nad samą rzeką. Przy brzegu cumują stateczki do skleconych na słowo honoru pomostów. Wszystko bardzo malownicze i oczywiście ozdobione wietnamskimi flagami. W okolicy jest też długi most tylko dla skuterów i rowerów.

3. Plaże

Plaże w okolicach Hoi An niestety nie należą do najpiękniejszych. Jednak kręcąc się po okolicy warto i tam zaglądnąć. Przewodniki wymieniają dwie – Cua Dai i An Bang. Jeszcze przygotowując się do wyjazdu w Polsce, wydawało mi się że na plaże będzie dosłownie dwa kroki. W rzeczywistości odległość jest spora, a najgorsze jest to, że droga którą musimy jechać jest bardzo ruchliwa. Szybko zrezygnowałam w wcześniejszych planów jeżdżenia na plaże rowerem…

4. My Son

To co najciekawsze, zostawiłam na koniec. Nie sposób być w Wietnamie i nie odwiedzić My Son. To było religijne centrum w okresie państwa Czampa. Świątynie powstawała tu w okresie od IV do XIII wieku, a te najbardziej wiekowe są starsze nawet od świątyń Angkor w Kambodży. Więcej już wkrótce u nas na blogu.

Informacje praktyczne
Wypożyczenie skutera – 120 tys
My Son – wycieczka z biurem autobusem 9$, gdy chcemy jechać autobusem a wracać łódką – cena 13$
Wstęp do kompleksu 150 tys (ten koszt nie jest włączony w cenę wycieczek)

Więcej praktycznych informacji o Wietnamie znajdziecie tutaj:

Wietnam praktycznie

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, jeśli nasza twórczość jest dla Ciebie inspirująca i korzystasz z niej przy planowaniu wycieczek bliższych i dalszych, to będzie nam niezmiernie miło jeśli od czasu do czasu odwdzięczysz się fundując nam kawę. :)

Doda nam to sił i energii do tworzenia kolejnych ciekawych i inspirujących treści.

To też może Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Prawo UE zobowiązuje nas do poinformowania Cię, że ta strona wykorzystuje ciasteczka, głównie w celach analitycznych. Jakkolwiek apetycznie by to nie brzmiało, zostałeś poinformowany. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza akceptację tego faktu. :) Rozumiem i akceptuję Więcej informacji

Kasai - podróże w sieci